У Новий рік з новими екозвичками або як позбутися зайвого сміття

31 Грудня 2020, 16:01
Новини

Новий рік завжди асоціюється з новим етапом: підбивши підсумки, кожен ставить собі власну особливу мету – почати займатися спортом, відмовитися від шкідливих звичок, піднятися на вершину гори або втілити давню мрію.

А як щодо очищення життя від сміття чи принаймні зменшення його продукування?
Екозвички, привчити до яких себе не складно, а от користь від них відчутна.

Розпочати можна вже із новорічних свят. Ось ТОП-3 поради, які дозволять мінімізувати утворення відходів:

  1. Краще завчасно скласти список необхідних продуктів, таким чином ви уникнете ризиків придбати зайве, що потрапить потім на смітник. За статистикою, на 1/3 територій сільськогосподарських угідь світу вирощується їжа, що у результаті не споживається. На звалища викидається купа невикористаних продуктів. Харчові відходи, розкладаючись, утворюють парникові гази. За даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, 1 кг викинутої їжі призводить до викиду 2 кг CO2. Крім того, варто враховувати і кількість ресурсів, витрачених на виробництво.
  2.  Ходити за покупками краще з екоторбинками. Таким чином, зменшується попит на пластикові пакети, що завдають значної шкоди довкіллю. Купувати товари краще в упаковках, що підлягають переробці: наприклад, соки, молоко та кисломолочні продукти у скляних банках, аналогічно як і соуси. Якщо ви придбали майонез у відрі з поліпропілену, то його можна використати повторно, а потім здати на переробку. Солодощі краще брати на вагу без обгорток, а чай розсипний. Кожен чайний пакетик – це пластик, що забруднює довкілля.
  3. Від використання одноразового посуду краще відмовитися, адже цей пластик також потрапить на смітник. Тут він лежатиме сотні років, розкладатиметься на мікроскопічні шматочки, які потім потраплять в ґрунти, воду та продукти харчування.

Тож додавайте у перелік планів на наступний рік ще й дбайливе відношення до довкілля та починайте реалізовувати маленькі кроки вже сьогодні.

За темами