Національному природному парку «Тузловські лимани» 11 років!

1 Січня 2021, 15:49
Новини Природно-заповідний фонд

Сьогодні, в перший день 2021 року, ми вітаємо колектив національного природного парку «Тузловські лимани» з новим роком у житті парку і з черговим роком, присвяченим збереженню життя дикої природи у Північному Причорномор’ї!

Парк розташований на просторах Бесарабії та охоплює Шагани, Алібей, Бурнас, Малий Сасик, Джантшейський, Магалевське, Мартаза, Будури, Карачаус, Хаджидер, Солоне, Курудіол. Це лимани та озера, назви яких звучать як чарівні слова з казки!

Ці солоні і теплі води, часом спокійні та віддзеркалюють небеса, часом бурхливі та руйнівні, коси і пересипи, морське узбережжя та високі кручі, справді зачаровують справжніх поціновувачів природи. Тут можна помилуватися більше, ніж 270 видами різнобарвних птахів.

Збереження цієї природної оази є важливим для виконання Україною міжнародних зобов’язань за низкою природоохоронних угод та конвенцій – адже від цього залежить як охорона біорізноманіття загалом, так і окремих мігруючих груп видів, територіальна охорона природи відповідно до Рамсарської і Бернської конвенцій, а також захист Чорного моря від забруднення.

Щиро бажаємо всім причетним до заповідання і збереження природи здоров’я та миру, сили і наснаги для нових звершень!

За темами