Працюємо над оновленням законодавства по Червоній книзі

12 Січня 2021, 19:26
Новини Природно-заповідний фонд

12 січня відбулася перша установча зустріч учасників робочої групи, яка працюватиме над оновленням законодавства по Червоній книзі України. Кожен учасник робочої групи, до якої увійшли представники наукових установ Національної академії наук України, громадських організацій та інші експерти, мав змогу висловити бачення подальшої роботи над законопроєктом.

Заступник Міністра Олександр Краснолуцький зазначив, що основним завдання робочої групи стане напрацювання комплексного законопроєкту, який охопить усі нюанси регулювання відносин з червонокнижними видами та не буде декларативним.

Робоча група працюватиме над обговоренням:

  • механізмів ефективного захисту тварин та рослин;
  • критеріїв включення або виключення певних видів з Червоної книги;
  • доцільності створення регіональних Червоних книг тваринного та рослинного світу. Україна різноманітна і якщо для одного регіону певний вид є рідкісним, то для іншого більш поширеним. І це питання має бути врегульовано;
  • депутатського законопроєкту про внесення змін до Закону України «Про Червону книгу України». Проєктом пропонується посилити охорону рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів тваринного і рослинного світу, занесені до Червоної книги України.

Завдання Міндовкілля підсумувати усі напрацювання, врегулювати відносини міністерства з науковцями та громадськістю у цьому питанні та сформувати усе в узгоджений дієвий документ.

За темами