Обмеження вмісту свинцю у лакофарбових матеріалах: Міндовкілля запрошує стейкхолдерів на публічні громадські обговорення

Опубліковано: 13 Січня 2021, 18:28
Події
Початок
18
Січня
2021 року
11:00
18 січня об 11:00 Міндовкілля проведе публічні громадські обговорення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Технічного регламенту щодо обмеження вмісту свинцю у лакофарбових матеріалах та внесення зміни до переліку органів державного ринкового нагляду та сфер їх відповідальності».

Документ був розроблений Міністерством за участі експертів ГС «Асоціація українських виробників лакофарбової промисловості».

Головна мета - мінімізувати ризики негативного впливу цього токсичного елементу на здоров’я людей та довкілля. Зокрема, пропонується встановити, що вміст свинцю у нелеткій частині ЛФМ не повинен перевищувати 90 ppm.

Запрошуємо стекхолдерів долучатися до діалогу та спільної роботи. Для участі  у громадських обговореннях необхідно звернутися на електронну адресу: frs@mepr.gov.ua

Посилання на онлайн зустріч буде направлено заздалегідь.  

З проєктом постанови Кабінету Міністрів України можна ознайомитися за посиланням: /news/36424.html 

Чому таке регулювання важливе?

Сьогодні для створення насиченої палітри фарб виробники, зазвичай, використовують свинець у якості пігменту. Запропонована продукція на ринку вражає різноманіттям відтінків. Особливо небезпечними у цьому відношенні є саме жовті, червоні та помаранчеві фарби. Крім того, для того, щоб фарби, лаки й емалі швидше висихали, до сировини додають розчини сполук свинцю.

Однак навіть у незначних дозах цей хімічний елемент здатен нашкодити здоров’ю людини, адже він легко накопичується та погано виводиться з організму, а отже може призвести до хронічної інтоксикації. Особливо небезпечним він є для дітей  – оскільки спричиняє зниження їх інтелектуальних здібностей.

Для людини токсичними є 1 – 3 г свинцю, смертельними 8 – 10 г.

За даними Інституту вимірювань й оцінювання показників здоров‘я (IHME), лише у 2016 р. вплив свинцю був причиною 540 тис. смертей і обумовив 13,9 млн. років життя, скоригованих на інвалідність. А комітет ООН з охорони навколишнього середовища визнав його одним із пріоритетних глобальних забруднювачів, які потребують першочергового контролю.

Тож все більше країн зосереджують увагу на виведенні з обігу свинцевих фарб шляхом впровадження законодавчих обмежень.

Україна також має йти цим шляхом - щоб запобігти негативному впливу свинцю та довкілля та здоров’я людей.