Безбар’єрна комунікація: на сайті Міндовкілля працює спеціальний віджет - перекладач жестової мови

15 Січня 2021, 11:56
Новини Забезпечення прав і свобод осіб з інвалідністю

 

Відсьогодні громадяни з порушенням слуху зможуть без будь-якого дискомфорту онлайн спілкуватися зі співробітниками Міндовкілля, отримувати необхідну інформацію та фахові консультації. На сайті відомства з’явився спеціальний віджет – перекладач жестової мови. За його допомогою люди з порушеннями слуху зможуть телефонувати у Міністерство з будь-якого електронного пристрою у будь-який час.

Такий сервіс встановлено у рамках меморандуму про співпрацю між Міндовкіллям та ГО «Громадський рух «Соціальна єдність». Його підписали заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Руслан Стрілець та Голова громадської організації Євген Охріменко.

Як відзначив Руслан Стрілець, впровадження інноваційних рішень є пріоритетом для нас. Міністр Роман Абрамовський поставив завдання – Міністерство має бути максимально відкритим у своїй діяльності, а кожен громадянин отримувати повний доступ до екологічної інформації. Саме тому наприкінці минулого року у співпраці з Урядовим контактним центром Міністерство запустило гарячу лінію для громадян «Міндовкілля на зв’язку», якою вже встигло скористуватися більше 100 громадян.

«Сьогодні ми робимо наступний крок – долаємо бар’єри у комунікації із людьми з порушенням слуху. Людина, у якої є потреба звернутися до міністерства, зможе за допомогою нового програмного забезпечення отримати якісну послугу», - відзначив Руслан Стрілець.

Крім того, у рамках меморандуму Міндовкіллю передано планшет із спеціальним програмним забезпеченням, яке має функцію онлайн підключення до діалогу перекладача. Технічний засіб використовуватиметься для прийому громадян з порушеннями слуху.

«У зв’язку з діючими у країні карантинними обмеженнями, особистий прийом громадян у Міндовкіллі тимчасово не проводиться. Однак, по закінченню пандемії, ми будемо ефективно комунікувати та обслуговувати і громадян з порушенням слуху», - зауважив Руслан Стрілець.

В Україні близько 2 млн людей мають порушення слуху різного ступеню. 400 000 з них – нечуючі люди, які спілкуються виключно жестовою мовою. Найбільший бар’єр – це комунікація з навколишнім світом, з чуючими людьми. Й Міністерство має чітку позицію, що ці бар’єри потрібно усувати.

За темами