2 лютого - Всесвітній день водно-болотних угідь

Опубліковано: 18 Січня 2021, 13:24
Події Природно-заповідний фонд
Початок
02
Лютого
2021 року
09:00

Водно-болотні угіддя, вода і життя – нероздільні!

Під таким девізом 2 лютого відзначатимуть Всесвітній день водно-болотних угідь. Саме у цей день 50 років тому було підписано Конвенцію про водно-болотні угіддя.

Болота, заплавні луки, ліси, плавні та мілководні водойми – життєво необхідні для накопичення, очищення та постачання прісної води для потреб людства і довкілля.

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський наголошує, що відновлення та збереження водно-болотних угідь є одним із важливих заходів для захисту прісних вод, пом’якшення наслідків змін клімату і адаптації до них.

За даними Секретаріату Рамсарської конвенції, водно-болотні угіддя, найцінніша екосистема, ресурси якої людство використовує для задоволення питних потреб і ведення сільського господарства, риболовлі і аквакультури. Для майбутнього планети ми маємо усвідомити важливість припинення руйнування і почати відновлювати водно-болотні екосистеми, берегти джерела прісної води та ощадливо її використовувати.

Щороку до інформаційної кампанії з нагоди Всесвітнього дня водно-болотних угідь Секретаріат Рамсарської конвенції готує низку освітніх матеріалів https://www.worldwetlandsday.org/.

Міндовкілля підготувало інформаційні матеріали в українському перекладі https://drive.google.com/drive/folders/1nlsDBhzrfrNTgzLf3VSWNzecTIcdi9uN?usp=sharing

Долучайтеся до інформаційної кампанії з нагоди Всесвітнього дня водно-болотних угідь.