Україна розпочала роботу над оновленням додатків до Угоди з ЄС

29 Січня 2021, 15:36
Новини Євроінтеграція

Про це йшлося під час онлайн зустрічі заступниці Міністра з питань європейської інтеграції Ірини Ставчук з експертами та громадськістю. 

«Для Міністерства виконання Угоди про Асоціацію з ЄС має високий пріоритет. Найбільшими останніми досягненнями у цій сфері є прийняття і впровадження законів у сфері змін клімату. Йдеться про схвалення засад моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів, поводження з озоноруйнівними речовинами та фторованими парниковими газами. Найближчим часом Міністерство очікує розгляду у Верховній Раді законопроектів «Про управління відходами», «Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення», «Про Смарагдову мережу», - сказала Ірина Ставчук.

Заступниця Міністра згадала про прогрес в імплементації Водної Рамкової Директиви ЄС. Одним із напрямків якої є запровадження в Україні досліджень якості води за європейськими стандартами. Для цього в Україні вже працюють дві лабораторії моніторингу якості поверхневих вод на Івано-Франківщині і Донеччині. Навесні відкриють ще дві - у Вишгороді та Одесі. Вони перевірятимуть якість води на сучасному обладнанні за міжнародними стандартами.

Ірина Ставчук представила напрацювання з оновлення Додатків ХХХ і ХХХІ Угоди з ЄС. Ці зміни запропоновані Європейською стороною і знаходяться на узгодженні. Міндовкілля приймає коментарі щодо включення та оновлення відповідного додатку Угоди з ЄС. 

Нагадаємо, що консультації відбулися за участю Ресурсно-аналітичного центру «Суспільство і довкілля». Представниця центру Наталія Андрусевич ознайомила з рекомендаціями щодо оновлення Додатків ХХХ та ХХХI до Угоди з ЄС.

Відеотрансляція заходу  

 

За темами