Науковці підтримують збільшення території̆ Смарагдової мережі

5 Лютого 2021, 14:57
Новини

Заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький обговорив з науковцями пропозиції Української природоохоронної групи та Українського товариства охорони птахів щодо можливого приєднання до Смарагдової мережі більше 250-ти нових територій.

Ці території  були запропоновані для збереження видів флори і фауни та типів  природних оселищ, що охороняються  на європейському рівні.  

Зараз Смарагдова мережа в Україні потребує розширення та є достатньою лише для 40% таких видів. 

Авторами таких пропозицій̆ виступили більше 100 науковців з різних регіонів України.

Розширення Смарагдової мережі створить умови для збереження насамперед таких видів, як: лелеки чорного (Ciconia nigra), огара (Tadorna ferruginea) , могильника (Aquila heliacal), шуліки чорного (Milvus migrans), підорлика малого  (Aquila pomarina), орла-карлика (Hieraaetus pennatus) , журавля сірого (Grus grus), кулика-довгонога (Himantopus himantopus), пугача (Bubo bubo),  дятла трипалого (Picoides tridactylus) тощо, а також китоподібних Чорного та Азовського морів  ендемічних оселищ Слобідської України.

Межі території̆ Смарагдової мережі  та їх стандартні форми даних розміщені на офіційному сайті Ради Європи, а також на публічній̆ кадастровій̆ карті України.

За темами