Погляд творчих людей на красу природи – особливий

10 Лютого 2021, 12:10
Новини Стале управління водними ресурсами

На цьому наголосив заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Михайло Хорєв під час зустрічі з учасниками та організаторами творчого конкурсу «Барви Дністра».

«Торік конкурс вперше відбувся за підтримки Міндовкілля. Ми поділяємо прагнення організаторів, які залучають дітей до творчості, винахідництва, науки і тим самим плекають у них любов до довкілля. Такі конкурси вчать молодь бачити себе невід’ємною частиною природи. Адже тільки спільно ми зможемо зробити наше довкілля чистішим», - зазначив Михайло Хорєв.

Для учасників конкурсу Міндовкілля підготувало подяки та дипломи, які вручив заступник Міністра Михайло Хорєв. Решта відзнак для конкурсантів попрямували на Одещину, Львівщину, Івано-Франківщину та Буковину.

Від організаторів конкурсу Міндовкілля отримало колекцію робіт учасників. Тепер вони прикрашатимуть стіни Міндовкілля.

 

Про конкурс:

 

Міжнародний басейновий конкурс «Барви Дністра – 2020» 12 років тому започаткували екологічні активісти Одещини, небайдужі до проблем довкілля.

За стільки років існування змагання вже має своїх фанів. Вони щороку беруть у ньому участь і залучають все більше і більше дітей. Таких історій багато, та є й особливі.

Колись у 2011 році дев'ятирічний хлопець Марк для конкурсу намалював картину «Дядя Коля на рибалці». Вона так сподобалася всім, хто її бачив, що організатори просили двічі перемалювати того ж самого «Дядю Колю». Одна з таких картин зараз знаходиться в Швейцарії в офісі Ініціативи з довкілля та безпеки (ENVSEC). Сьогодні юнак навчається у Херсонській морській академії.

Серед переможців є юна письменниця Тетяна Головченко з міста Маяк на Одещині, онучка відомого українського поета Володимира Гетьмана, який багато віршів присвятив Дністру.

У 2020 році учасниками конкурсу стали майже 600 учасників з України та Молдови. Призерами – 95 конкурсантів.

Конкурс організовують екологічні та водогосподарські організації басейну Дністра за сприяння Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, проекту ГЕФ «Сприяння розвитку транскордонного співробітництва та комплексного управління водними ресурсами у басейні Дністра», що виконується ОБСЄ, ПРООН та ЄЕК ООН, та Агентства «Апеле Молдовей».

Роботи учасників можна переглянути за посиланням: https://cutt.ly/Eg5a9Y8

За темами