Щоб вирішити проблему з відходами в Україні, треба оновити законодавство

17 Лютого 2021, 17:25
Новини

На цьому наголосив заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Платіжка».

Більше 20 років галузь працює за правилами, встановленими ще у 1998 році Законом «Про відходи». За цей час змінилися не лише технології збирання, переробки та захоронення відходів, а й їх склад.

За словами Руслана Стрільця, сьогодні інвестор, вивчаючи питання рентабельності початку проєктів, прагне отримати від муніципалітетів гарантії.

«Вартість реалізації сміттєпереробних проєктів сягає декількох мільйонів євро, а строк окупності – не менше 10 років. Однак наразі відсутні гарантії стабільних умов роботи для інвесторів. Ситуація має змінитися із прийняттям законопроєкту № 2207-1д «Про управління відходами», що вже схвалений Верховною Радою у першому читанні та готується до другого», - відзначив Руслан Стрілець.

Сьогодні трапляються випадки, коли відходи не доїжджають до полігону та викидаються деінде. Або кількість відходів, що потрапляє на полігон, відрізняється від зібраної перевізником у населення. У результаті полігон недоотримує кошти на забезпечення технологічних процесів.

«Ми повинні встановити чіткі правила, що кошти, які сплачує населення, будуть доходити у повному обсязі до кожної ланки системи управління відходами. Для цього має з’явитися окремий учасник – адміністратор муніципальних відходів. Саме це і передбачено законопроєктом № 2207-1д та знайшло схвалення у представників органів місцевого самоврядування», - наголосив Руслан Стрілець.

Адміністратори контролюватимуть та забезпечуватимуть діяльність усього ланцюжка операцій, пов’язаних з управлінням відходами в містах, а також якість послуг, які надаються населенню. Це створить можливість справедливо розподіляти кошти між надавачами послуги та залучати інвесторів.

 

За темами