НПП «Олешківські піски» та НПП «Деснянсько-Старогутський» святкують день народження

23 Лютого 2021, 14:07
Новини Природно-заповідний фонд

Національний природний парк «Олешківські піски» святкує 11-річчя. Це дивовижний куточок Херсонської області, який увібрав в себе красу та унікальність природи, багатовікову історію краю та неймовірну кількість нерозгаданих загадок.

 Парк входить до складу найбільшого піщаного масиву Європи, який оточений найбільшим у світі рукотворним лісом. Утворення тутешньої «пустелі» досі оповите науковими гіпотезами, таємницями та легендами.

В «Олешківських пісках» поруч співіснують істоти, яким, здавалося б, зовсім не належало бути сусідами. Наприклад, жук-скарабей (мешканець пустель) і озерна жаба. Приходять сюди відпочити зайці, лисиці й навіть вовки.

Збереження природи парку та його мешканців – це вагомий внесок у справу охорони навколишнього середовища Херсонщини та України.

 

 Національному природному парку «Деснянсько-Старогутський» - 22 роки.

Це мальовничий край північно-східної частини України, що славиться лісами, болотами, луками та збереженою своїм природним станом річкою Десною.

Старогутські ліси з віковими деревами бережуть спокій диких тварин та набувають особливої вишуканості під час цвітіння первоцвітів.

Заплава Десни має особливе значення для птахів в період їх сезонних міграцій. Це явище грандіозних масштабів і є своєрідною візитівкою, яке не залишить байдужим навіть досвідчених мандрівників.

На світовому рівні тут визнані Деснянський біосферний резерват та водно-болотне угіддя «Заплава Десни».

 

Вітаємо зі святом працівників нацпарків!

    

 

За темами