Масова загибель птахів в Асканії-Новій

23 Лютого 2021, 20:31
Новини

Спеціальна адміністрація Біосферного заповідника «Асканія-Нова» ім. Ф.Е. Фальц-Фейна НААН повідомила, що 23 лютого 2021 року на території ставків зоопарку після прильоту на ночівлю, загинули 47 червонокнижних огарів та 62 крижня. А на території дендропарку виявлено загиблих 3 канюків зимняків, 75 граків та 42 галки.

Ймовірною версією загибелі птахів стало отруєння речовиною з вмістом Бродіфакуму, що застосовується аграріями при веденні сільськогосподарської діяльності.

Міндовкілля звернулося до Національної поліції України та доручило Державній екологічній інспекції України вжити заходів для виявлення причин загибелі птахів.

У зв’язку з регулярністю таких випадків, Міндовкілля ініціює створення спеціальної робочої групи. До її складу увійдуть представники Міністерства економіки, торгівлі та сільського господарства, Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Державної екологічної інспекції та інших органів державної влади. Також будуть залучені фахівці, науковці та аграрії.

Завданням робочої групи стане напрацювання рекомендацій для недопущення загибелі рідкісних тварин.

За темами