«Чи безпечна вода в річці Дніпро? Нові дані про якість води в Україні за підтримки Європейського Союзу»

Опубліковано: 24 Лютого 2021, 10:33
Події Стале управління водними ресурсами
Початок
25
Лютого
2021 року
10:00

Чи безпечна вода у Дніпрі? У басейні головної артерії країни виявлено нові речовини-забруднювачі, серед яких пестициди, фармацевтичні препарати та важкі метали. Концентрації вищезгаданих небезпечних речовин у більшості випадків перевищують екологічні стандарти якості ЄС.

Такі дані вдалося отримати завдяки скринінгу забруднюючих речовин, який вперше проводився в басейні річки Дніпро в рамках проєкту ЄС «Водна ініціатива Європейського Союзу плюс для країн Східного партнерства (EUWI+)».

25 лютого буде презентовано вражаючі результати масштабного скринінгу якості вод Дніпра та його приток. Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів оприлюднить повний спектр речовин-забруднювачів, виявлених у басейні Дніпра, а також розповість, які джерела є основними забруднювачами та які заходи вживатимуться задля покращення стану вод в Україні.

 У рамках презентації буде порівняно результати скринінгу речовин-забрудників у воді та біоті басейну Дніпра з результатами скринінгу у річкових басейнах Дністра та Дону.

Спікери:

  • · Роман Абрамовський – Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України;
  • · Михайло Хорєв – заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України;
  • · Клое Алліо – керівниця відділу співробітництва у сфері економіки, енергетики, інфраструктури та довкілля Представництва Європейського Союзу в Україні (онлайн);
  • · Ярослав Слободнік – директор Інституту навколишнього середовища, Словацька Республіка (онлайн);
  • · Олександр Цинке – керівник групи експертів проєкту ЄС «Водна ініціатива Європейського Союзу плюс для країн Східного партнерства (EUWI+)» (онлайн).

 

Коли: 25 лютого 2021 року, 10:00 – 11:20. Початок реєстрації о 09:30.

Де: ІА «Укрінформ», вул. Богдана Хмельницького, 8/16, (ст. м. «Театральна»).

 

Робочими мовами є українська та англійська. Буде забезпечений синхронний переклад.

Акредитація ЗМІ обов’язкова:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe88wju7DB3f4q_tJ7umWJFFo7Mbpdcx4Puf8Yeb38sbO3Hlw/viewform (У зв’язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена)

За додатковими питаннями звертайтеся за телефоном:  097 710 90 79, Євгенія.

 

Звіт "Скринінговий моніторинг річкового басейну Дніпра"

 

Довідкова інформація: З вересня 2016 р., проєкт Європейського Союзу «Водна ініціатива ЄС Плюс для Східного партнерства» надає підтримку шістьом державам Східного партнерства у наближенні їх законодавства до вимог ЄС у сфері управління водними ресурсами, зокрема у питаннях управління транскордонними річковими басейнами України. В Україні проект надає підтримку Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів та Державному агентству водних ресурсів у розробці водної політики та управлінні річковим басейном. Проєкт співфінансується Європейським Союзом (23.5 млн євро) та Австрією і Францією (1 млн. євро). Проєкт впроваджується Організацією з економічного співробітництва та розвитку (OECD), Європейською економічною комісією ООН (ЄЕК ООН) та консорціумом держав-членів ЄС, а саме Екологічним агентством Австрії та Міжнародним офісом води (Франція).