Додаток CITES поповнився на 32 види тварин фауни України

25 Березня 2021, 14:03
Новини Біорізноманіття

Через непоодинокі спроби вивезти контрабандою за межі України співочих птахів, Міндовкілля ініціювало внести 32 види тварин під захист Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES).

До цього списку входять щиглики (Carduelis carduelis), чижі (Carduelis (Spinus) spinus), а також болотяна черепаха (Emys orbicularis). Повний список за лінком: https://cites.org/sites/default/files/notifications/E-Notif-2021-026.pdf

Після проходження міжнародних процедур та проведення Україною консультацій з країнами ареалу, Секретаріат CITES своєю нотифікацією від 24 березня 2021 року повідомив про включення 32 видів тварин фауни України до Додатку III CITES.

«Раніше ці види птахів не були захищенні Конвенцією, і цим користалися злочинці для нелегальної міжнародної торгівлі. Тепер 32 представники фауни  будуть знаходитись під захистом та їх переміщення за кордон без відповідних дозвільних документів, які видає Міндовкілля, не допускається», - повідомив заступник Міністра Олександр Краснолуцький.

Рішення набуває чинності через 90 днів після дати зазначеної нотифікації -  22 червня 2021 року!

За темами