Михайло Хорєв: Стале управління Дністром - це шлях не лише до доброго стану водних ресурсів, а й довкілля

2 Квітня 2021, 09:24
Новини Стале управління водними ресурсами

Заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Михайло Хорєв та державний секретар Міністерства сільського господарства, регіонального розвитку та навколишнього середовища Республіки Молдова Геннадій Юрко підписали спільну заяву про стратегічну програму дій для басейну річки Дністер. Вона розрахована на 15 років та діятиме до 2035 року.

Дністер має важливе історичне, культурне та екологічне значення для наших країн. Для Молдови він - найбільша річка і займає 57% території. Для України - забезпечує водою 5,5 млн. населення.

Але вода у ньому забруднена пестицидами, металами, фармацевтичними препаратам, пластиком та побутовими відходами. Серед проблем - невластиві для водойм річкового басейну мешканці, кількість і якість води. Це наслідки порушення фермерами сільгосптехнологій, діяльності промисловості, паводків, посух, дефіциту води та зміною клімату.

Чи стане Дністер чистим у найближчі 15 років?

План дій допоможе впровадити конкретні кроки для зниження забруднення в басейні річки Дністер та синхронізує заходи у планах управління річковим басейном Дністра обох країн.

Для досягнення екологічних цілей чимало залежить від об’єднання зусиль на міжнародному рівні та роботи Дністровської Комісії, співголовою якої є Михайло Хорєв. Адже річки не визнають кордонів. І Дністер є нашим з Молдовою спільним багатством, тому і управляти ним маємо злагоджено та виважено.

Ключові завдання:

знизити забруднення та охороняти води;

пом’якшити наслідки кліматичних змін і природних катастроф;

посилити українсько-молдавське співробітництво у сфері управління водними ресурсами;

популяризувати принципи ощадливого використання водних ресурсів.

Україна та Молдова щороку переглядатимуть цілі, закладені у документі, та звітуватимуть про їх виконання.

 

За темами