Роман Абрамовський доручив у найкоротші строки напрацювати концепцію трансформації галузі меліорації

2 Квітня 2021, 19:10
Новини Стале управління водними ресурсами

Адаптація до зміни клімату та розвиток водного і аграрного секторів тісно пов’язані з впровадженням кліматоорієнтованих технологій. На модернізацією очікують і системи зрошення та дренажу.

Для цього треба оновити законодавство. У Верховній Раді України зареєстрований законопроєкт № 5202  «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель», який дозволить об’єднанням водокористувачів управляти частиною меліоративних систем, розвивати та модернізувати їх.

Об’єкти, які з певних причин залишаться в державному управлінні, потребуватимуть фінансової підтримки. Міндовкілля спільно з Мінагрополітики планує створити суб'єкт господарювання, який  ефективно управлятиме всією меліоративною інфраструктурою та залучатиме інвестиції в галузь.

Аби обрати найкращі варіанти такої реформи, за дорученням Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Романа Абрамовського, при Держводагентстві створена робоча група. Вона напрацьовує механізми формування ефективного управління меліоративною інфраструктурою в країні та зміни у законодавство.

«Першим пунктом плану з реалізації Стратегії зрошення та дренажу в Україні є нарощення потенціалу гідротехнічної сфери. Це передбачає певні зміни у законодавчих, організаційних і фінансових заходах, утворення організацій водокористувачів та багато іншого. Щоб реалізувати цей план, нам треба напрацювати концепцію трансформації з конкретними кроками та таймінгом, провести консультації з водокористувачами і аудит гідротехнічної інфраструктури. У результаті ми отримаємо чіткий документ, який не треба буде переглядати та змінювати щороку», - зазначив Роман Абрамовський.

Міністр доручив робочій групі у найкоротші строки розробити та представити концепцію трансформації галузі меліорації.

 

За темами