Екологізація промисловості - невід’ємна складова євроінтеграційних процесів в Україні

8 Квітня 2021, 18:16
Новини Євроінтеграція

Кожен рік відтермінування модернізації промислових підприємств позначається на довкіллі та здоров’ї громадян, а ще перешкоджає успішній інтеграції України у Європейський зелений курс. За даними ВООЗ, щороку від захворювань, спричинених забрудненим повітрям, в Україні помирає 50 тисяч людей: https://bit.ly/3cTdrhV.

У Європі вже десятиліттями діють норми Директиви 2010/75/ЄС, які регулюють промислові викиди . Встановлені чіткі процедури контролю за забрудненням, а підприємства впроваджують найкращі доступні технології та методи управління й успішно конкурують на міжнародних ринках. В Україні економічне зростання також може бути екологічним. 

Тим більше, що імплементація положень Директиви ЄС 2010/75/ЄС є зобов’язанням нашої держави відповідно до Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом. Щоб гармонізувати національне законодавство з європейським та нарешті запустити модернізацію промисловості, у Верховній Раді вже доопрацьований урядовий законопроєкт 4167-д «Про запобігання, зменшення та контроль забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності». 

Серед ключових проєвропейських положень:

  • впровадження інтегрованого дозволу для забруднювачів;
  • застосування підприємствами найкращих доступних технологій та методів управління;
  • моніторинг викидів та контроль суб’єктів господарювання.

 

 

Міндовкілля підтримує інформаційну кампанію #EUКраїна, яка проходить з ініціативи Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної, за підтримки European Union in Ukraine та проєкту Association4U. Мета кампанії – показати «секторальний» вимір євроінтеграції.

Більше про #EUКраїна тут: https://association4u.in.ua/

 

За темами