Пакет з пакетами: розвінчуємо міфи про економність та зручність

13 Квітня 2021, 16:22
Новини

Пакет з пакетами став звичним для багатьох українських родин. Це нібито зручно, економно та ще й екологічно. І поки люди вірять у цю легенду, пакет з пакетами захоплює все більшу площу в оселях, стає невід’ємною частиною інтер’єру. А за розміром накопиченого іноді навіть перевищує обсяги сміття, які продукує сім’я щодня.

Тож давайте розбиратися у міфах:

  1. Пакет з пакетами – це зручно. Сумнівне твердження, адже складені у декілька разів екоторбинки, набагато компактніші. Вони легко помістяться на одній полиці у шафі. А ще їх можна покласти у карман, залишити, про всяк випадок, в машині чи носити з собою у сумочці. Згадайте, скільки разів ви забували взяти свої збережені пластикові пакетики до магазину? Здається, ви більше приносите їх додому, ніж повторно використовуєте.
  2. Пакет з пакетом заощадить кошти. Одна багаторазова торбинка прослужить вам щонайменше 3-4 роки. За цей час вона замінить використання 600 пластикових пакетів. В середньому, один пакет, який витримує 7 кг, коштує 2 грн. Тож нескладно порахувати, скільки ви витратите на використання 600 пакетів. А скільки б за ці гроші ви купили багаторазових торбинок? Та чи потрібна була б вам така їх кількість взагалі?
  3. Пакет з пакетами – це більш екологічно. Багато хто вважає, що збираючи та повторно використовуючи пакети, він більше дбає про довкілля. У будь-якому випадку, ваш, навіть 10 разів використаний, пакет опиниться в смітнику. Далі він сотні років розкладатиметься у природі, мікропластик забруднюватиме ґрунт та воду, потраплятиме в харчовий ланцюг тварин і людини.

Нагадаємо, що птахи й тварини не розрізняють який пакет вони їдять – ваш, що був використаний декілька разів, чи той, що принесли з магазину та одразу викинули в смітник. Результат від цього однаковий.

Лишень уявіть, ви тримаєте пакет з мікропластиком у себе вдома!
У виробництві пластикових пакетів використовують свинець, барвники, хімічний клей для швів та інші шкідливі елементи.

Тож настав час мислити і діяти більш екологічно – для свого здоров’я, чистого довкілля та майбутнього без сміття. А багаторазова торбинка стане на цьому шляху першим кроком.

За темами