Велика Британія та Україна обговорили підготовку до міжнародних кліматичних переговорів у Глазго

15 Квітня 2021, 08:42
Новини Євроінтеграція Зміна клімату та озоновий шар

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський зустрівся з Послом Великої Британії в Україні пані Меліндою Сіммонс, щоб обговорити кліматичну політику України, наші плани та очікування від Конференції з питань змін клімату #COP 26, а також роль України у різних екологічних глобальних ініціативах.

«На початку квітня Міндовкілля презентувало проєкт Другого національно визначеного внеску до Паризької угоди. Амбітна мета якого – скоротити викиди парникових газів на 65 % у 2030 році порівняно з 1990 роком. Найближчим часом плануємо завершити консультації з усіма стейкхолдерами, аби Уряд на початку літа затвердив НВВ2. Сподіваюся на підтримку Великобританії у реалізації амбітних цілей НВВ2 та його презентації міжнародній спільноті. Адже для нас є важливим досвід Великобританії – країни-лідера у розвитку “зеленої” економіки», - зазначив Роман Абрамовський.

Відповідно до Паризької угоди кожна країна-учасник має вживати послідовні внутрішні заходи для пом'якшення змін клімату та досягнення цілей угоди. Україна як одна з перших підписанток, є важливою частиною цього процесу, та у НВВ2 змоделювала амбітні цілі. Для їх досягнення потрібні міжнародні інвестиції. Адже реалізація поставлених кліматичних трансформацій передбачає залучення у різні сектори економіки 102 млрд євро інвестицій.

НВВ2 є важливим для розвитку та перевтілення усіх секторів економіки: енергетики, промисловості, транспорту, будівництва, сільського і лісового господарства та управлінні відходами.

Роман Абрамовський акцентував увагу на планах Міндовкілля у кліматичній політиці:

  • затвердити Другий національно визначений внесок;
  • презентувати його міжнародній спільноті і представникам міжнародних фінансових організацій;
  • затвердити стратегію з екобезпеки та адаптації до зміни клімату;
  • взяти участь у Конференції з питань змін клімату #COP 26.

У листопаді цього року Великобританія спільно з Італією прийматиме #СОР26. Ця конференція стане важливою нагодою для країн світу спільно взяти на себе амбітні зобов'язання, необхідні для порятунку нашої планети.

За темами