15 квітня - День екологічних знань

15 Квітня 2021, 15:59
Новини

Чому важливо бути екологічно свідомим? Часто люди ставляться до природи та її об’єктів як до належного, ніби так було і буде завжди.

Тут варто привести приклад китайського міста Сямень. Свого часу людська діяльність призвела до повного знищення на території природних ресурсів, зникли птахи, тварини, риба, інші живі істоти. Згодом схаменувшись, тут почали ревіталізацію екосистем. І хоча сьогодні це вже не занедбане, а зелене місто, біорізноманяття тут і досі намагаються відновити штучно.

У шаленому щоденному темпі можна не помітити знаки, які сьогодні дає нам планета. Кліматичні зміни вже відчутно впливають на світ та Україну.

Крім впровадження політик міжнародного та державного рівнів, важливі дії кожного окремого мешканця планети. Ось чому так потрібна екологічна освіта та свідоме ставлення до довкілля.

Щороку 15 квітня у світі відзначають День екологічних знань. Історія його заснування сягає 1992 року, коли на Конференції ООН у Ріо-де-Жанейро вперше підняли питання ролі екологічної освіти для сталого розвитку та виживання людства.

Тож можливо сьогодні саме той день, коли варто розпочати з елементарних кроків, бути прикладом для своїх дітей та навчати їх дбайливому ставленню до природи.

Не палити траву, не кидати сміття після себе у парку чи лісі, відмовитися від зайвого пакета в магазині, а ще прочитати корисну та цікаву літературу, якої досить багато в Інтернеті, та нарешті почати думати та діяти.

За темами