Гетьманському національному природному парку 12 років!

27 Квітня 2021, 14:08
Новини Природно-заповідний фонд

Парком протікає чарівна та тихоплинна річка Ворскла. Вона наче ґердан поєднує природні й історичні об’єкти, протікаючи від давніх скіфських курганів через вражаючі Бакирівські плавні, заповідний Литовський бір, смарагдові Хухрянські луки до мальовничої Замкової гори…А там починається Більське городище, колись одне з найбільших міст Європи.

Рослинний світ нацпарку повною мірою характеризує східний Лісостеп і є репрезентативним, адже тут представлені всі ландшафти краю. А ще в Гетьманському НПП різноманітні луки: заплавні з дикими орхідеями пальчатокорінниками та зозульками, і остепнені зі степовими волошками, залізняком, материнкою та іншим різнотрав’ям.

На території зустрічається близько 50 рідкісних видів тварин. Їхнє життя приховане від людей. На луках та болотах навколо Ворскли на декілька кілометрів розноситься гучне трубне курликання сірих журавлів – символу Гетьманського НПП.

Чимало пригод чекає й на туристів, які полюбляють активний відпочинок: піші та велосипедні прогулянки, пляжний відпочинок, любительське рибальство, різноманітні культурні заходи. У парку є 130-кілометровий водний маршрут річкою Ворскла. Тут також можна доторкнутися до місцевої природи – притулку для рідкісної флори та фауни, що зберігає історичну пам'ять багатьох поколінь.

Вдячні колективу національного парку за можливість помилуватися унікальною природою та усвідомити необхідність її збереження. Бажаємо міцного здоров'я та успіхів у роботі.

 

За темами