Роман Абрамовський та Гендиректор МАГАТЕ відвідали Чорнобильську зону

27 Квітня 2021, 15:48
Новини ЧАЕС та зона відчуження

Сьогодні Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський і Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Маріано Гроссі відвідали Чорнобильську зону. Вони поклали квіти до пам’ятнику «Героям Чорнобиля» і хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв-ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. 

Роман Абрамовський та Рафаель Маріано Гроссі оглянули Новий безпечний конфаймент та сховище відпрацьованого ядерного палива Чорнобильської АЕС СВЯП-2.

«Події на Чорнобильській АЕС стали уроком не лише для України, а і для цілого світу. Вже 35 років ми спільно долаємо наслідки катастрофи. Дякуємо МАГАТЕ та нашим міжнародним партнерам, що допомогли нам збудувати найбільшу в світі мобільну металоконструкцію – Новий безпечний конфаймент. Вже до кінця цього року ми сподіваємося отримати ліцензію на постійну експлуатацію НБК. Конструкція щонайменше на 100 років ізолює від довкілля радіоактивні речовини четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС. За цей час маємо виконати своє «домашнє завдання» і розібрати та захоронити зруйнований реактор. Це перетворить Зону відчуження на екологічно безпечну систему та дозволить зняти з експлуатації ЧАЕС. Ми сподіваємося, що міжнародні партнери підтримають Україну у цьому процесі», - сказав Роман Абрамовський

«Сьогодні дуже важливий день для МАГАТЕ і для мене особисто. Ми розпочинаємо  нову активну фазу співпраці з Україною та готові допомогти завершити роботу з перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему. Найближчим часом розпочнеться наступна стадія співпраці, щоб завершити роботи з виведення ЧАЕС з експлуатації. І МАГАТЕ готове бути поруч з Україною у цьому процесі, як це було протягом попередніх 35 років», - наголосив пан Рафаель Маріано Гроссі.

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський подякував МАГАТЕ та міжнародній спільноті за допомогу у реалізації проєктів, які спрямовані на відновлення зони відчуження та приведення її до екологічно безпечного стану. 

Гендиректор МАГАТЕ, у свою чергу, подякував фахівцям, які працюють у Чорнобильській зоні та забезпечують захист населення та довкілля від радіаційної та ядерної небезпеки. 

 

 

За темами