#ПакетНеПотрібен: Міндовкілля запустило соціальний відеоролик у швидкісних потягах «Інтерсіті+»

29 Квітня 2021, 14:18
Новини Управління відходами

У рамках всеукраїнської інформаційної кампанії «#ПакетНеПотрібен» Міндовкілля запустило соціальний відеоролик у швидкісних потягах «Інтерсіті+».

Головна мета кампанії – привернути увагу громадян до необхідності скорочення обсягів використання одноразових пластикових пакетів у побуті.

В середньому кожен українець використовує близько 500 пакетів на рік. У ЄС, наприклад, поставили ціль скоротити обсяги до 90 штук на одну особу в рік, та 40 пакетів на особу до 2025 року. Людина використовує пакет в середньому 20 хвилин, а розкладається він у довкіллі сотні років. Ще й досі жоден виготовлений пакет повністю не розклався. Викинутий на смітник, пакет розпадається на мікропластик, що забруднює ґрунти та воду, потрапляє у продукти харчування.

За дослідженням The University of Newcastle Australia, за тиждень з водою та їжею людина може споживати до 2 тис. шматочків мікропластику. Це приблизно 5 г, що еквівалентно кредитній картці.

Крім того, щороку 1 млн. птахів та 100 тис. тварин помирають від пакетів, плутаючи їх з їжею.

У той же час, лише одна багаторазова торбинка може замінити використання щонайменше 600 пластикових пакетів, а отже забезпечити більш дбайливе ставлення людей до себе та довкілля.

Відеоролик упродовж травня транслюватиметься у швидкісних потягах, що курсують за напрямками:

  • Дарниця, Київ — Львів
  • Київ — Харків
  • Київ — Дніпро — Покровськ
  • Київ — Дніпро — Запоріжжя
  • Київ — Костянтинівка
  • Київ — Одеса (через Жмеринку).

У сюжеті герої мультфільмів ЕКО ПЛЮСПЛЮС Трикутя, Квадратик та Кружко розповідають українцям про вплив пластику на наше життя та діляться корисними екозвичками.

Ролик було створено у рамках інформаційної кампанії #ПакетНеПотрібен, яка проводиться Міндовкіллям спільно з телеканалом ПЛЮСПЛЮС, що входить до складу групи 1+1 media, за підтримки ПРООН.

Переглянути ролик також можна за посиланням: https://cutt.ly/ibfqv4X 

За темами