Міндовкілля поступово реалізує цілі Європейського зеленого курсу

13 Травня 2021, 17:44
Новини Євроінтеграція

Заступниця Міністра з питань європейської інтеграції Ірина Ставчук розповіла про кроки Міндовкілля на шляху реалізації цілей Європейського зеленого курсу та виконання рекомендацій Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до ЄС.

Ірина Ставчук:Для реалізації цілей Європейського зеленого курсу та досягнення кліматичної нейтральності в Міндовкіллі розробили низку стратегічних документів та планів, які найближчим часом будуть винесені на розгляд Уряду.

Які кроки зроблені Міндовкіллям у цьому напрямку?

  • Стратегія екологічної безпеки та адаптації до зміни клімату до 2030 року.

Рамкова стратегія охоплює всі сфери, визначає вплив на них зміни клімату та запускає процеси і підходи для формування та реалізації заходів з адаптації до зміни клімату. 

Додатково триває дослідження Світового Банку «Оцінка впливу, можливостей та пріоритетів для України у зв’язку зі зміною клімату». Це дослідження охоплює всю Україну стосовно наслідків зміни клімату та основних гідрометеорологічних показників на 2030, 2050 та 2100 роки. 

Ця аналітика дозволить зрозуміти наслідки зміни клімату у коротко- та довгостроковій  перспективі. Також вона стане основою для більш детальних досліджень кліматичних змін та допоможе керуватися у цьому процесі науково-обґрунтованими сценаріями.

  • Другий національно визначений внесок

Проведена велика робота – з грудня по березень проведені консультації результатів моделювання з низкою стейкхолдерів - міністерствами, бізнес асоціаціями, підприємствами та громадськістю. У результаті обговорень на початку квітня Міндовкілля опублікувало відповідний проєкт розпорядження для обговорення. Оновлена кліматична ціль передбачає цілий ряд трансформацій у ключових секторах економіки та загальну мету скорочення викидів на 65 % від рівня 1990 року до 2030 року. 

  • Запровадження в Україні системи торгівлі квотами на викиди парникових газів

Виконуючи Угоду про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Україна взяла на себе зобов’язання імплементувати положення Директиви 2003/87/ЄС про встановлення системи торгівлі квотами на викиди парникових газів. 

На цьому шляху ми вже зробили перший крок - запустили механізм моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів. 

За темами