Інформація про підсумки відзначення Дня охорони праці на підприємствах установах та організаціях, які належать до сфери управління Міндовкілля у 2021 році

19 Травня 2021, 14:53
Звіти Охорона праці, пожежна та промислова безпека, цивільний захист

Відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 «Про День охорони праці» щороку у нашій країні 28 квітня відзначають Всесвітній день охорони праці. За рекомендацією Міжнародної організації праці у 2021 році захід до Всесвітнього дня охорони праці проводяться під гаслом «Передбачити, готуватися та реагувати на кризи – ІНВЕСТУЄМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИТЕМИ БЕЗПЕКИ ТА ЗДОРОВ’Я НА РОБОТІ (БЗР).

Міністерством План заходів із відзначення Дня охорони праці на підприємствах у 2021 році доведений до усіх установ та організацій, які належать до сфери управління Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України і публічному акціонерному товаристві, повноваження з управління корпоративним правами держави якого здійснює Міндовкілля (далі – підприємства) із застереженням щодо необхідності урахування обмежувальних протиепідемічних вимог з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, діючих в межах адміністративних територій міст, районів чи регіонів.  

Підприємства розмістили на офіційних веб-сайтах і сторінках у соціальній мережі Facebook анонс та інформаційні матеріали про акцію, підготовку, хід і підсумки відзначення у 2021 році Дня охорони праці в Україні.

Для проведення заходів з відзначення Дня охорони праці на підприємствах:  створювались організаційні комітети із залученням керівників та спеціалістів виробничих підрозділів та спеціалістів з охорони праці, були розроблені відповідні організаційно-технічні заходи, проведено роз’яснювальну кампанію для  популяризації твердження, що  основний пріоритет в організації та управлінням виробництвом – забезпечення життя та здоров’я працівників.

Для проведення заходів підприємства запрошували представників медичних закладів і установ та відділень управління виконавчих дирекцій Фонду соціального страхування України, які надали роз’яснення про порядок видачі, заповнення листків непрацездатності, оплати листків тимчасової непрацездатності, про порядок надання матеріального забезпечення застрахованим особам та з інших питань, що стосуються діяльності Фонду соціального страхування України, а також з питань про медичну реабілітацію потерпілих на виробництві та проходження медичних оглядів працівниками.

На спільних онлайн засіданнях представників трудових колективів, профспілок, керівників підприємств опрацьовувались пропозиції щодо попередження виробничих ризиків, випадків виробничого травматизму та професійних захворювань.

Під час реалізації заходів проведені виробничі наради за тематикою, що стосується безпеки та здоров’я працівників на роботі: безпечне проведення польових наукових досліджень; правила поведінки та безпеки під час проведення екскурсій на території; безпечне проведення оперативно-профілактичних рейдів у боротьбі з браконьєрством; безпечне патрулювання територій парків та здійснення природоохоронних заходів; вивчення основних способів захисту працівників від уражаючих факторів ймовірних надзвичайних ситуацій з урахуванням особливостей виробничої діяльності.

Організовувались виїзні зустрічі з нагоди відзначення Дня охорони праці. Під час зустрічей було обговорено низку актуальних питань щодо створення безпечних умов праці на робочих місцях та дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці для попередження травматизму. На зустрічах надавались інформативні відповіді щодо створення та ефективного функціонування служб охорони праці підприємств, у тому числі в умовах посиленого режиму карантину.

В структурних підрозділах і виробничих дільниць підприємств відбулися конкурси на найбезпечніше та безпечно організоване робоче місце; кращий структурний підрозділ; кращий працівник парку; ситуативні проактивні тренінги з ситуацій  виникнення потенційних ризиків щодо БЗР, зокрема психосоціальних ризиків та ризиків насильства.

Працівникам  проведені цільові та позапланові інструктажі з охорони праці. Інструктори відділу державної охорони природно-заповідного фонду  повторно пройшли інструктаж з питань надання допомоги потерпілими від укусів комах, інших ушкоджень і нещасних випадків.

Організовувались сесії з он-лайн навчання з демонстрацією відеороликів щодо користування засобами індивідуального і колективного захисту, первинними засобами пожежогасіння. Проведені навчання з надання домедичної допомоги в природних умовах, зокрема - у місцях, віддалених від населених пунктів.

У трудових колективах відбулись бесіди щодо безпечного виконання робіт з реактивними та хімічними препаратами, правильного застосування дезінфікуючих та миючих засобів; контактами з тваринними та отруйними рослинами, тощо.

Під час проведення у режимі он-лайн відкритих уроків, лекцій, брифінгів, семінарів та участі в онлайн конференції, присвяченій Дню охорони праці в Україні, обговорювалось питання покращення безпеки та здоров’я працівників на роботі під час карантину, його соціальне та адміністративно-управлінське значення, деякі нюанси реалізації політики у сфері охорони праці.

Працівникам, а також іншим заінтересованим особам (відвідувачам) надавалась інформаційна допомога щодо організації безпечної роботи працівників під час карантину, забезпечення дотримання вимог трудового законодавства у кризовій ситуації.

Серед працівників, які працюють у режимі дистанційної роботи,  відбувся також конкурс плакатів з рекомендаціями  щодо профілактики розповсюдження на робочих місцях гострої респіраторної хвороби COVID-l9, спричиненої кopoнaвipycoм SARS-CoV-2.  Підприємствами на деяких робочих місцях  оновлено комп’ютерну техніку з метою виконання вимог щодо безпеки та захисту здоров’я працівників під час роботи з екранними пристроями.

Представниками підприємств проведено тематичні онлайн бесіди та навчально-ігрові тренінги для здобувачів освіти.

Були розроблені, видані та поширені під час дитячих закладів територіальних громад буклети для дітей за тематикою «Охорона праці в навколишньому середовищі».

Презентація.

За темами