8 природно-заповідних установ отримали нові автівки

28 Травня 2021, 15:49
Новини

Сьогодні вісім природно-заповідних установ Карпатського регіону отримали нові автівки. Ключі від 10 повнопривідних автомобілів з високим кліренсом Renault Duster передали у м. Мукачево національним природним паркам «Верховинський», «Вижницький», «Синевир», Карпатському, Яворівському, Ужанському, природному заповіднику «Горгани» та Карпатському біосферному заповіднику.

Автомобілі придбані у рамках проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні», що фінансується урядом Німеччини через Кредитну Установу для Відбудови KfW. Адже для ефективного та оперативного виконання парками своїх функцій потрібен надійний та прохідний транспорт. Часто працівникам доводиться долати великі відстані пішки.

У планах до кінця року передати паркам ще 31 автомобіль типу пікап.

Крім того, в рамках проєкту закуплять уніформу для працівників служби держохорони цільових природно-заповідних установ, розроблять проекти організації територій, реконструюють основні будівлі, створять відкриту базу даних Державного кадастру територій та об’єктів природно-заповідного фонду, розвиватимуть екотуризм.

«Дякуємо Уряду Німеччини та проєкту за великий внесок в розвиток українських природоохоронних територій. Сподіваюсь на подальше партнерство для розбудови гарних відносин між Україною та ЄС та збереження національних природних багатств нашої держави», - відзначив заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький.

Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини Анка Фельдгузен відзначила, що саме унікальність та вразливість роблять Карпати такими вартими захисту. Автомобілі мають полегшити працю природоохоронців, зробити її ефективнішою. Анка Фельдгузен також висловила сподівання, що проєкт матиме позитивний ефект і для сталого туризму в регіоні.

Нагадаємо, проєкт «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» реалізується з метою збереження природних багатств України. Він впроваджується в рамках Німецького Фінансового Співробітництва (ФК) і фінансується німецьким Міністерством економічного співробітництва та розвитку (BMZ) через Кредитну Установу для Відбудови KfW у розмірі 14 млн. євро грантових коштів.
Проєкт впроваджується міжнародним консорціумом у складі AHT GROUP AG (керівництво), Дунайсько-Карпатської програми WWF International та Франкфуртського зоологічного товариства.

Цільові території проєкту: Карпатський національний природний парк (НПП), НПП «Верховинський», НПП «Вижницький», Яворівський НПП, Ужанський НПП, НПП «Синевир», природний заповідник «Горгани» та Карпатський біосферний заповідник.

За темами