#ПакетНеПотрібен: ТОП-5 причин, чому Україні потрібно відмовитися від пластику

31 Травня 2021, 19:18
Новини Управління відходами

Завтра Верховна Рада планує розглянути у другому читанні законопроєкт №2051-1 «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». З набранням чинності якого, поступово з обігу будуть виключені надлегкі пластикові пакети, легкі пластикові пакетів товщиною до 50 мкм та оксорозкладні пластикові пакети.

Чому це важливо:

 1. Пластикові пакети негативно впливають на здоров’я людини. Адже при їх виробництві використовується низка шкідливих речовин. Наприклад, свинець та неорганічні барвники. Для з'єднання швів часто застосовують хімічний клей. 
  Крім того, викинутий на смітник, пластиковий пакет розпадається на мікроскопічні шматочки, що забруднюють ґрунти та воду, а отже потрапляють у продукти харчування.
  Згідно з дослідженням The University of Newcastle Australia, проведеним на замовлення Всесвітнього фонду дикої природи, за тиждень з водою та їжею людина може споживати до 2 тис. мікроскопічних шматочків пластику. Це приблизно 5 г, що еквівалентно кредитній картці
 2. Пластикові пакети забруднюють землю та воду.
  За даними дослідження The Guardian, щороку близько 11 мільйонів тонн пластику опиняється у Світовому океані. Якщо така тенденція не зміниться, до 2040 року кількість пластикових відходів зросте до 29 мільйонів тонн на рік, що рівнозначно 50 кг пластику на кожен метр берегової лінії у світі.
 3. Пластикові пакети вбивають тварин. Щороку близько 1 млн. птахів та 100 тис. тварин помирають від пакетів, плутаючи їх з їжею.
 4. Пластикові пакети переживуть нас і наших нащадків. Адже вони розкладаються у довкіллі 100-500 років. Ще й досі жоден виготовлений пакет повністю не розклався.
 5. Виробництво пластикових пакетів сприяє глобальному потеплінню.
  Такі пакети виготовляються з полієтилену – речовини, що отримується при переробці сирої нафти та природного газу. Для виготовлення 1 тис. пакетів необхідно 35 л нафти.
  Нафта та природний газ – це невідновлювані ресурси викопного палива. Їх видобуток провокує викиди парникових газів в атмосферне повітря, а отже сприяє глобальному потеплінню.

33 країни світу заборонили використання пластикових пакетів. Серед них – Франція, Італія, Румунія, Монголія, Кенія, Мадагаскар, Грузія, Китай.
Євросоюз з 2015 року веде цілеспрямовану політику по відмові від пластикових пакетів. З 2021 всі країни ЄС відмовляються від таких виробів, як пластикові тарілки, стаканчики тощо.
Чи стане Україна на європейський шлях дбайливого ставлення до довкілля, чи й далі хоронитиме у своїх землях сотні кілограмів мікропластику?

Відповідь дізнаємося вже завтра….

За темами