У столиці провели еко-толоку до Всесвітнього дня охорони навколишнього природного середовища

5 Червня 2021, 16:35
Новини Стале управління водними ресурсами ЧАЕС та зона відчуження Охорона земель

За ініціативи Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Романа Абрамовського команда Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України спільно з Державною екологічною інспекцією України, Державним агентством водних ресурсів України, Державним агентством лісових ресурсів, Державною службою геології та надр, Державним агентством з управління зоною відчуження, громадськими діячами та небайдужими до стану природи киянами відзначили Всесвітній день охорони довкілля масштабним прибиранням столичних місць відпочинку.

«Переконаний, що такий «день довкілля» має бути для нас кожного дня. Більшість зібраних відходів – пластикові пляшки, пакети, столові прибори. Тож ми повинні бути більш свідомими і використовувати менше пластику у побуті. Впевнений, що обмеження обігу пластикових пакетів, яке цього тижня підтримала Верховна Рада, це значний крок, який зможе покращити ситуацію», - зазначив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

Учасники акції прибрали територію навколоозера Йорданське на Оболоні, Совських ставків, у зоні відпочинку «Лісова казка» КП Святошинського ЛПГ, що в Пущі-Водиці, НПП «Голосіївський», КП «Дитятки», у містах Прип'ять, Чорнобиль та Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник.

«Турбота про навколишнє природне середовище – це не разова акція і не просто тренд. Це наша життєва позиція заради майбутніх поколінь. Дбати про природу – наш спільний обов’язок», - зауважив голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах.

За словами голови Держекоінспекції Андрія Мальваного,сьогоднішня толока не врятує планету, але кожен такий крок наблизить нас до чистого довкілля та екологічного майбутнього.

«Такі заходи відіграють важливу роль у формуванні екокультури населення. Озеро Йорданське дуже популярне серед киян, тож важливо, щоб після відпочинку кожен подбав про те, куди винести сміття після себе. Чисті водойми та довкілля мають стати основою екологічного світогляду українців», – зазначив Голова Держводагентства Валентин Шліхта.

Учасник еко-толоки зібрали майже 250 мішків із відходами. Більшість з них – пластикові пляшки, пакети, одноразовий посуд та склотара, автомобільні шини та різні предмети побуту. Усі відходи здали в компанію по збиранню вторсировини.

 

 

 

 

За темами