Президент України підписав Закон № 2051-1 «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України»

7 Червня 2021, 11:37
Новини Управління відходами

500 – стільки пакетів за рік використовує кожен українець. 20 хвилин – саме стільки в середньому ми користуємося пакетом. Більше 100 років пакет розкладається в довкіллі, і лише декілька секунд необхідно, щоб підписати важливий закон.

Саме з такими совами Президент України Володимир Зеленський на Всеукраїнський Форум Україна 30. Екологія підписав Закон № 2051-1 «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України».

Тож вже із 1 січня наступного року в Україні буде заборонено розповсюдження оксорозкладних (оксобіорозкладних) пакетів. Із березня 2022-го магазини, супермаркети, аптеки та кафе перестануть пропонуватимуть відвідувачам тонкі пакети товщиною стінки до 50 мкм.

Як виняток, в обігу залишаться біорозкладні та надтонкі пакети в якості первинної упаковкидля риби, м’яса, сипучих, льоду – до 2023 року. За цей час мають з’явитися більш екологічні альтернативи.

Президент України також відзначив, що для вирішення проблем з відходами в Україні наразі розроблено сучасний законопроєкт:  «На жаль в той час, коли чимало країн вже переробляють 99% відходів, в Україні на вторинну переробку потрапляє тільки 6%. Сьогодні вже розроблений сучасний законопроєкт про управління відходами, який запровадить запобігання їх утворенню, повторне використання, переробку відходів на вторинну сировину та грамотну утилізацію».

Нагадуємо, пряму трансляцію Форуму можна переглянути за посиланням: https://ukraine30.com/ecology/

Або на фейсбук-сторінці Форуму: https://www.facebook.com/Forum.Ukraine30

За темами