На публічній кадастровій карті з’явився шар «Природно-заповідний фонд», - Олександр Краснолуцький

9 Червня 2021, 18:03
Новини

За сприяння проєкту «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні», що впроваджується Світовим банком та фінансується Євросоюзом, сьогодні на публічній кадастровій карті з’явився шар «Природно-заповідний фонд». Там міститься інформація про понад 7 тис. територій та об’єктів ПЗФ, що дає змогу забезпечити охорону та розвиток цих земель.

Про це повідомив заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Екологія».

Він розповів, що територія природно-заповідного фонду складає 4,1 млн. га, а це 7% території України. Міндовкілля поставило ціль збільшити території ПЗФ до 15 %.

«Зараз ми працюємо над відкриттям даних про території природно-заповідного фонду. Наразі інформації про межі та територіі, де проходить той чи інший природний заповідник або заказник, майже немає. Через це відбувається порушення законодавства і землі передаються у власність юридичним чи фізичним особам та тривають судові спори. Ми хочемо відкрити дані, де буде міститися інформація про обмеження у використанні земель, створення об’єктів ПЗФ, біорізноманіття, а також туристичні маршрути тощо. Ця робота ведеться в рамках проєкту, що фінансується Урядом Федеративної Республіки Німеччина через Кредитну Установу для Відбудови (KfW) «Підтримка природно-заповідних територій в Україні». Така система буде інтегрована з іншими інформаційними базами. І стане основою для розвитку та збереження таких земель в Україні»,- повідомив Олександр Краснолуцький.

І головне, за його словами, це збереження територій Смарагдової мережі. Україна є стороною Бернської конвенції. На публічній кадастровій карті ці територіі вже відображено, але законодавчо все ще не врегульовано. Міндовкілля спільно з Комітетом з питань екологічної політики та природокористування і громадськістю підготували законопроєкт про території Смарагдової мережі. Це важливий євроінтеграційний комплексний законопроєкт, який представляє собою реформу збереження біорізноманіття відповідно до європейських норм та забезпечить збереження рідкісних видів флори та фауни, а також типів природних оселищ.

Заступник Міністра також повідомив про ряд викликів:

- відсутність актуальних даних про території та об’єкти природно-заповідного фонду;

- недостатнє врегулювання на законодавчому рівні питання збереження міжнародних природоохоронних територій;

- відсутність чіткої структури управління заповідною справою на державному рівні;

- застаріла система управління установами природно-заповідного фонду: кадрове забезпечення, фінансові механізми, проектний менеджмент;

- незавершеність робіт по оформленню земельних ділянок територій та об’єктів ПЗФ, які були створені у минулі роки.

За темами