Роман Абрамовський: із прийняттям законопроєкту «Про управління відходами» іноземні інвестори зможуть комфортно реалізовувати проєкти у цій сфері

23 Червня 2021, 17:20
Новини Управління відходами

Щороку в Україні утворюється близько  0,5 млрд тонн відходів. Більше 90 % з них відправляється на сміттєзвалища, які отруюють екосистему регіонів, а побутові відходи розміщуються без врахування можливих наслідків. Адже сучасні правила не сприяють появі сучасних сміттєпереробних заводів, створенню необхідної інфраструктури та запровадженню найкращих європейських технологій.

Україна давно потребує створення сучасної інфраструктури управління відходами. Будівництво такої інфраструктури Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський обговорив з представниками французької будівельної  компанії Eiffage SA.

Роман Абрамовський розповів про законопроєкт «Про управління відходами», який покликаний розв’язати проблеми управління відходами в Україні. Він базується на трьох директивах ЄС. Документ вже схвалений Верховною Радою України у першому читанні. Наразі триває його підготовка до другого читання.

За словами Міністра, в основу законопроєкту закладено європейські принципи“забруднювач платить”, “розширена відповідальність виробника” та ієрархія управління відходами, згідно з якою захоронення – останній винятковий варіант, який застосовується лише у разі, коли з відходами більше нічого не можна зробити.

«Після схвалення Верховною Радою України законопроєкту, іноземний інвестор отримає більше можливостей та комфортні умови для будівництва сміттєпереробних потужностей в Україні. Ми зацікавлені залучати інвестиції для впровадження сучасних методів переробки відходів, які допоможуть Україні реалізувати потенціал у цій сфері», - зазначив Роман Абрамовський.

За словами представника Eiffage SA Ніколя Суро,французька будівельна компанія Eiffage SA є одними з європейських лідерів у сфері будівництва та має досвід участі у декількох проєктах в Україні:

«На сьогодні компанія Eiffage SA задіяна у декількох масштабних, високотехнологічних світових проєктах, є учасником будівництва паризького комплексу поводження з відходами. Ми бачимо інвестиційний потенціал в Україні. Основне на чому ми б хотіли концентруватися, це інфраструктурні проєкти, поводження з відходами та енергія. Сподіваємося на підтримку та координацію наших дій з боку Міндовкілля, аби допомогти Україні створити сучасну інфраструктуру у сфері управління відходами».

 

За темами