Європейська Комісія є надійним партнером України на шляху до зеленого переходу та наближення національного законодавства до норм ЄС

24 Червня 2021, 19:07
Новини Біорізноманіття Зміна клімату та озоновий шар

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський провів віртуальну зустріч з Комісаром ЄС з питань довкілля, океанів та рибальства Віргініюсом Сінкявічюсом.

Учасники онлайн-зустрічі обговорили:

  • структурні реформи, які відбуваються в лісовому господарстві, та втілення програми Президента України "Зелена країна" по збільшенню площі лісів на 1 млн га до 2030 року;
  • збереження та відновлення біорізноманіття, включаючи відповідні заходи на внутрішньодержавному рівні та співпрацю напередодні Конференції ООН з питань біорізноманіття COP 15;
  • відновлення та збільшення площі природно-заповідного фонду;
  • посилення з боку ЄС підтримки України на шляху до запровадження кращих практик управління відходами; 
  • необхідні кроки на шляху до зменшення промислового забруднення і впровадження інтегрованого дозволу.

Роман Абрамовський: «Ми амбітно налаштовані на реформу управління лісовою галуззю, яка має дві головні цілі. По-перше, забезпечити екологічні функції лісів України, по-друге, посилити прозорість галузі. Також нещодавно Україна прийняла закон про обмеження обігу пластикових пакетів. Нині очікуємо фінальну версію Закону «Про управління відходами» для розгляду Парламентом, після чого на нас чекає багато роботи щодо напрацювання всіх необхідних підзаконних актів та секторальних законопроектів про відходи упаковки, електричного та електронного обладнання, про батареї та акумулятори тощо."

Роман Абрамовський розповів, що з часу останньої розмови, в листопаді минулого року, команді Міндовкілля вдалося реалізувати низку важливих екологічних ініціатив. «Вдячний Єврокомісару за підтримку. Це гарний маркер, що ми на вірному шляху, адже успіхи України в реалізації екологічних реформ, це наші спільні успіхи з ЄС», - підсумував Міністр.

Комісар ЄС з питань довкілля, океанів та рибальства Віргініюс Сінкявічюс, у свою чергу, підтвердив готовність Європейської Комісії підтримувати Україну на шляху до зеленого переходу.

Віргініюс Сінкявічюс: "Європейська Комісія уважно стежить за змінами в українському законодавстві та політиках у сфері захисту довкілля. Ми підтримуємо ініціативу Президента України Володимира Зеленського зі збільшення лісистості України та, серед іншого, готові поділитися позитивними практиками у сфері управління відходами, заліснення тощо. Ми з нетерпінням чекаємо на подальшу співпрацю у рамках Конференції ООН з питань біорізноманіття COP 15, яка визначить новий амбітний глобальний підхід до збереження біорізноманіття”.

За темами