Як створити гарні умови для зеленого розвитку країни та екологічного відновлення економіки

29 Червня 2021, 18:32
Новини Зміна клімату та озоновий шар

Про це розповіла заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів з питань європейської інтеграції Ірина Ставчук під час зустрічі робочої групи OECD/GREEN "Чи можливе зелене відновлення економіки COVID-19? Перспективи Східної Європи, Кавказу та Середньої Азії".

Економічне відновлення після наслідків пандемії COVID-19 представляє можливості для подальшого розвитку країн. Багато з них вже запровадили такі заходи відновлення. Адже вони допомагають прокласти шлях до зеленого переходу, адаптації та запобігання зміні клімату та відновлення біорізноманіття, формують економічну, соціальну та екосистемну стійкість країни. 

Ірина Ставчук: “Однією з проблем відслідковування зеленого відновлення в Україні, є відсутність на рівні державного та місцевих бюджетів, у бюджетних програмах  розмежування загальних заходів і заходів зеленого розвитку, таких як енергоефективності і модернізації, розвитку громадського та залізничного транспорту, програми підтримки технологій ресурсозбереження у сільському господарстві тощо”.

Ірини Ставчук назвала найбільш успішні ініціативи зеленого відновлення в Україні протягом 2020 року, це: 

  • механізми субсидіювання і фінансування заходів з енергоефективності, через Фонд енергоефективності та ЕСКО-механізми;

  • програми підтримки органічного сільського господарства; 

  • інвестиційна програма ЄБРР із оновлення громадського транспорту для муніципалітетів.

За словами, заступниці Міністра, найбільші втрачені можливості, це відтермінування заходів з енергоефективності в усіх секторах економіки. 

Для посилення саме зеленого відновлення економіки Міндовкілля працює над створенням умов, які сприятимуть модернізації і залученню фінансування. Це:

  • напрацювання пріоритетних законопроектів;

  • розробка нормативно-правових актів у сфері зелених облігацій відповідно до міжнародних принципів таксономії;

  • робота над створенням Українського Кліматичного фонду, покликаного направити податки на СО2 та екологічні податки на програми з декарбонізації і зменшення негативного впливу на довкілля.  

За темами