Законопроєкт про посилення відповідальності за порушення режиму радіаційної безпеки ухвалений у першому читанні

2 Липня 2021, 16:13
Новини ЧАЕС та зона відчуження

Верховна Рада України прийняла за основу проєкт Закону № 4156 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за порушення вимог режиму радіаційної безпеки в місцевостях, що зазнали радіоактивного забруднення».

Документ розроблений на виконання Указу Президента України «Про деякі питання розвитку територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Незаконні дії у Чорнобильській зоні є причинами знищення чи пошкодження знаків радіаційного забруднення або огорож, виникнення пожеж та вивезення грибів, ягід, інших продуктів для їх збуту населенню. Це загрожує життю та здоров’ю жителів України та сусідніх держав, а також завдає значних матеріальних збитків державі та суспільству. ! Лише за 2018 та 2019 роки виявлено майже 1000 фактів таких порушень.

Після ухвалення законопроєкту кримінальним проступком будуть визнані такі дії:

  • порушення вимог режиму радіаційної безпеки;

  • проникнення в Чорнобильську зону відчуження без законного дозволу;

  • самовільне поселення в Чорнобильськй зоні відчуження; 

  • знищення, пошкодження чи перенесення знаків радіаційного забруднення або огорожі зазначених зон.

Це дозволить створити передумови для зміцнення та збереження здоров’я населення, зниження рівня небезпеки техногенного характеру, забезпечення дотримання допустимих меж радіаційного впливу на персонал, населення та довкілля, встановлених нормами, правилами та стандартами з безпеки.

 

За темами