Роман Абрамовський:Щоб покращити інвестиційний клімат у сфері захисту довкілля, нам треба провести ряд системних реформ

8 Липня 2021, 18:02
Новини Управління відходами Зміна клімату та озоновий шар Вивчення та раціональне використання надр

Про це заявив  Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський під час сесії «Бізнес-середовище та інвестиційний клімат» на IV Міжнародній конференції з питань реформ в Україні, яка проходить у Вільнюсі, Литва. 

Роман Абрамовськийрозповів про реформи в довкільній сфері. Міністр зауважив, що Міндовкілля завжди застосовує сталий підхід до використання ресурсів та охорони природи, аби зробити ресурсокористування більш дружнім до довкілля. 

Роман Абрамовський: «Сьогодні ми працюємо над тим, аби створити стале управління відходами. Це виклик для нас. Чинний Закон про відходи діє ще з 1998 року. Він застарілий, не відповідає сучасним вимогам та робить галузь не привабливою для інвесторів. Наша ідея полягає у тому, аби імплементувати вимоги Директиви 2008/98/ЄС в українське законодавство та зробити цей сектор інвестиційно-привабливим. Сподіваюся, що у вересні цей законопроєкт буде схвалений Верховною Радою України».

За словами Міністра, після цього розпочнеться робота із впровадження секторальних законопроєктів про упаковку та відходи упаковки, батареї і акумулятори, відходи електричного та електронного обладнання, управління відходами видобувної промисловості і обмеження використання одноразового пластику.

Роман Абрамовський повідомив, що важливою інвестиційно-привабливою складовою у сфері управління відходами є запровадження регіональних планів з їх управління. Адже інвестор має чітко розуміти, де і в якому місці є потреби на переробну потужність, скільки відходів утворюється та які плани у місцевих громад. Ми маємо зробити так, аби інвестору було вигідно працювати тут, вони мали гарантії та певний горизонт планування на 10-15 років. 

Ще одним з інвестиційно-привабливих секторів є галузь надрокористування, яка останнім часом активно розвивається.

Роман Абрамовський:«Українська галузь надрокористування стає прозорою і відкритою. Ми створили інвестиційний атлас надрокористувача, який постійно оновлюється. Він містить вакантні ділянки надр з покладами стратегічних і критичних корисних копалин для їх придбання на е-аукціонах. Кожен бізнесмен може номінувати інвестиційну ділянку на аукціон та взяти у ньому участь. Усі інформація про них зібрана в онлайн дата-рум і доступна на безкоштовній основі».

Міндовкілля постійно відкриває нові можливості та поступово цифровізує довкільну сферу:

  • до кінця літа у бета-версії має запрацювати  кабінет надрокористувача;
  • нещодавно ми запустили єдину інформаційно-аналітичну платформу «ЕкоСистема».

«ЕкоСистема стане єдиним достовірним джерелом інформації про стан довкілля та місцем, де будуть доступні онлайн усі адміністративні послуги, які надаються міністерством. Вже сьогодні їх певна кількість працює у тестовому режимі. Цей інструмент стане у нагоді інвесторам, адже усі наші сервіси та сервіси ЦОВВ будуть об’єднані у цій електронній інформаційні системі», - зазначив Роман Абрамовський.

Не оминув увагою Роман Абрамовський і Другий національно визначений внесок. Міністр повідомив, що Україна має затвердити його до кінця липня. Після чого розпочнеться робота над планом дій і заходами для досягнення цілей і джерел фінансування, які допоможуть нам інтегрувати кліматичні цілі в секторальні політики розвитку економіки. 

«Впевнений, що задекларована у Другому Національно визначеному внеску ціль є цілком досяжна. Україні доведеться впроваджувати заходи з декарбонізації та екологізації економіки. Я впевнений, у наступні 10 років інвестиції у модернізацію та розвиток матимуть «зелений» колір», - повідомив Роман Абрамовський.

За темами