У Гідропарку в Києві пройшла еколого-освітня акція до Дня Дніпра

10 Липня 2021, 21:27
Новини Стале управління водними ресурсами

Для нас важливо, аби українці підвищували свою екологічну свідомість, цінували та берегли природу.

Тому Міндовкілля спільно з Державним агентством водних ресурсів України та проєктом Європейського Союзу «Водна ініціатива плюс для країн Східного Партнерства» проводять такі еколого-освітні акції як День Дніпра.

Спека не завадила еко-небайдужим зібратися на узбережжі Дніпра. Діти та дорослі з радістю брали участь у вікторині про корисні екозвички, обмінювали вироби з пластику та пластикових пакетів на різні альтернативи та екомішечки. Захід завершився одним із найулюбленіших дійств для дітей - пінною дискотекою.

А ще - над Дніпром замайорів спеціальний прапор з гаслом «Чистий Дніпро починається з тебе».

Цього дня воду у річці перевірили на вміст нітратів, фосфатів та мінералізацію. Представники лабораторії моніторингу вод Північного регіону провели експрес-аналізи води у Дніпрі у районі Золотого пляжу, Деснянського водозабору міста Києва, Дніпровського водозабору у місті Вишгороді та у зоні скиду Київводоканалу (Бортницька станція аерації).

Ось які дані отримали:

- У районі Золотого пляжу, Гідропарк, Дніпровського водозабору у місті Вишгороді та Деснянського водозабору міста Києва нітрати не виявлені, мінералізація та вміст фосфатів у межах норми.

- У зоні скиду Київводоканалу (Бортницька станція аерації), там де очищені стічні води потрапляють у річку, виявлені значні перевищення нітратів – більше 40 мг/л, при нормі 0,4-0,5 мг/л, фосфатів – 1 мг/л, при нормі 0,7 мг/л, мінералізація у межах норми. Причина - очисні споруди водоканалів не справляються з такою кількістю фосфатів та інших речовин, які потрапляють у стічні води. 

Однак, Уряд цього року ухвалив історичне рішення та обмежив вміст фосфатів у миючих засобах. Це має значно поліпшити якість води у наших водоймах.

 

За темами