Законопроєкти 4167 та 4461 відповідають праву ЄС та євроінтеграційним амбіціям України

14 Липня 2021, 09:00
Новини Атмосферне повітря Природно-заповідний фонд

Законопроєкт 4167 «Про запобігання, зменшення та контроль забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності» отримав позитивну оцінку відповідності праву ЄС.

У Звіті проекту “Association4U”, підготовленому з залученням українських та європейських експертів, значиться, що даний законопроєкт спрямований на імплементацію Угоди про асоціацію та відповідає Директиві 2010/75/ЄС про промислові викиди (комплексне запобігання та контроль забруднень). Усі рекомендації до проєкту Закону враховані у доопрацьованій редакції від 17.06.2021 року.

Також Association4U оцінив законопроєкт 4461 «Про території Смарагдової мережі» на відповідність положенням Оселищної і Пташиної директив ЄС.

Проєкт Європейського Союзу дійшов висновку, що документ в цілому відповідає зобов'язанням України в рамках Угоди про асоціацію з ЄС та відповідним положенням директив, із врахуванням висновків та рекомендацій експертів між першим і другим читаннями.

Відповідно до положень Розділу 6 Додатку XXX до Угоди про асоціацію, Україна має транспонувати та імплементувати законодавство ЄС щодо охорони природи, а саме: Директиву № 2009/147/ЄС про збереження диких птахів (Пташина директива) та Директиву № 92/43/ЄС про збереження природних оселищ та видів природної фауни і флори (Оселищна директива).

Ці дві директиви є наріжним каменем природоохоронного законодавства ЄС,
Крім того, у Стратегії біорізноманіття до 2030 року Європейський Союз закладає подальші амбітні цілі щодо захисту природи. Стратегія є основною частиною Європейського зеленого курсу.

Прийняття законопроекту 4461 «Про території Смарагдової мережі» стане важливим кроком на шляху транспонування Оселищної та Пташиної директив ЄС, запустить реформу в цій галузі та покаже готовність України рухатись вперед відповідно до обраного зеленого курсу.

За темами