День довкілля у парламенті: Верховна Рада України на позачерговому засіданні розгляне 9 важливих законопроєктів

14 Липня 2021, 16:20
Новини

Вже завтра на позачерговій сесії Верховна Рада розгляне 9 довкільних законопроєктів.

 Серед них і найбільш довгоочікувані:

  • № 3091 “Про державний екологічний контроль”
  • № 4167 “Про запобігання, зменшення та контроль забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності”
  • № 4461 “Про території Смарагдової Мережі”

Документи спрямовані на захист довкілля в нашій країні та впровадження європейських цінностей і стандартів у цій сфері.

Руслан Стрілець на брифінгу у Верховній Раді України: «3091 та 4167 є законопроєктами, що у комплексі дозволять побудувати нормальну дієву європейську систему державного екологічного контролю. Якщо народні депутати підтримають ці документи, Україна нарешті встановить новий формат діалогу держави, бізнесу та громадськості у питаннях захисту довкілля».

За його словами, закладені у законопроєктах механізми нададуть державі можливість на початковому етапі розуміти, наскільки діяльність підприємств впливає на навколишнє середовище та належним чином реагувати. Крім того, впровадження найкращих доступних технологій та методів управління дозволить українській промисловості бути конкурентоспроможною на міжнародних ринках.

Із прийняттям законопроєкту № 4461 “Про території Смарагдової Мережі” Україна отримає можливість доєднати свої території до природоохоронних територій європейського зразка.

Олександр Краснолуцький: «Міндовкілля підтримує законопроєкт № 4461 «Про території Смарагдової мережі». Це євроінтеграційна ініціатива України, спрямована на збереження біорізноманіття. Неконтрольована господарська діяльність сьогодні руйнує оселища перебування рідкісних тварин і рослин. Це призводить до їх знищення, зростають переліки видів, які заносяться до Червоної книги. Документ пропонує установити території Смарагдової мережі та нанести ці дані на публічну кадастрову карту. При цьому, будь-яка діяльність на таких територіях проходитиме оцінку впливу. Якщо негативний вплив на оселища тварин і рослин відсутній – ніяких заборон до ведення такої діяльності не встановлюватиметься».

Разом з цим, Верховна Рада України планує розглянути на позачерговому засіданні ще низку важливих довкільних законопроєктів:

  • № 5650 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо збереження лісів»
  • № 5339 «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення механізму регулювання викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря»
  • № 2351 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу»
  • № 3576 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за незаконне видобування корисних копалин»
  • № 4407 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єктів підвищеної небезпеки»
  • № 4259 «Про внесення змін до статті 16 Закону України "Про охорону атмосферного повітря" щодо регулювання господарської діяльності з озоноруйнівними речовинами та фторованими парниковими газами»

 

За темами