НВВ2 планують ухвалити вже цього місяця

20 Липня 2021, 20:31
Новини

Проєкт оновленого Національно визначеного внеску до Паризької угоди обговорили на нараді Прем'єр-міністра Дениса Шмигаля за участі Віцепрем’єрки Ольги Стефанішиної, Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Романа Абрамовського, Міністра енергетики Германа Галущенка та представників Мінфіну й Мінекономіки.

НВВ2 передбачає скорочення викидів парникових газів з поточного рівня в 37,6% від рівня 1990 року до 35%.

Основні заходи скорочення викидів:

модернізація енергетичних та промислових підприємств;

розвиток відновлюваних джерел енергії;

заходи енергоефективності в усіх секторах економіки від виробництва, транспортування до споживання;

термомодернізація будівель, збільшення частки органічного сільського господарства та ресурсозберігаючих практик сільського господарства;

електрифікація транспорту, запровадження ієрархії управління відходами, збільшення лісистості.

"Аби проаналізувати змодельовані сценарії викидів парникових газів в Україні й обговорити шляхи їх досягнення та необхідні для цього інвестиції, ми організували понад 20 секторальних обговорень із зацікавленими сторонами. Це і центральні органи влади, і профільні бізнес асоціації, і ключові підприємства. У підсумку, ми підписали протоколи, які підтверджують узгодженість усіх секторальних показників в пропозиції НВВ2 Міндовкілля та відсутність обмежень для розвитку української промисловості", - повідомив Роман Абрамовський.

Для сектору промисловості передбачається можливість зростання викидів парникових газів на 16% від поточного рівня. Секторальні розрахунки для агросектору були перераховані, а представники асоціацій під час спільної наради з Мінекономіки підтвердили відсутність подальших зауважень. Для сектору енергетики за основу взяли показники викидів парникових газів зі звіту з достатності Укренерго, затвердженого в 2021 році.

За темами