Ситуація на «Рівнеазот» контрольована, усі показники якості повітря перебувають у межах допустимих норм

20 Липня 2021, 22:02
Новини

Сьогодні на підприємстві «Рівнеазот» сталася аварія внаслідок розгерметизації трубопровода «Цеху №5 неконцентрованої азотної кіслоти».

Аварію швидко локалізували, витік усунений. На місці працюють лаборанти і керівництво Державної екологічної інспекції Поліського округу, ДСНС, Держпродспоживслужби та Укргідрометцентру.

Як повідомив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський, вже провели заміри на самому підприємстві та на межі санітарно-захісної зони. При гранично допустимих максимально разових концентраціях 0,2 мг/м3 станом на 20:30 концентрації досягали 0,0725 мг/м3, що майже втричі менше.

Міністр доручив терміново взяти забори проб ґрунтів в місті Городок та Рівному. А також згідно з наданими даними щодо напрямів вітру - проби ґрунтів у населених пунктах з урахуванням рози вітрів. Про результати цих досліджень окремо буде проінформовано громадськість.

Очільник Державної екологічної інспекції України відбув для організації відповідних робіт та оцінки збитків довкіллю на місці події.

За темами