Соціальний флешмоб від Міндовкілля набирає обертів

27 Липня 2021, 11:01
Новини Управління відходами

Люди ставлять тематичні рамки у Facebook та AR-маску в Instagram і публічно повідомляють про розрив стосунків із Пластиковим Пакетом. Серед учасників, які підтримали акцію, - політики, відомі компанії, блогери та лідери думок. 

Ініціатива покликана привернути увагу до необхідності змінювати старі звички українців та формувати нову культуру здійснення покупок.

Розпочав флешмоб 20 липня Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський. Одним з перших підтримав великий національний ритейлер Епіцентр-К, який  публічно заявив про наміри попрощатися з пакетиками й розповів, що вже зробив в цьому напрямку та які має плани на майбутнє. Компанія robota.ua звільнила Пакетик Пластиковий через грубе порушення екологічних норм на робочому місці.

 

 

 

 

Флешмоб підтримали заступники міністра  Руслан Стрілець та Роман Шахматенко і працівники Міндовкілля, голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко, народний депутат Верховної Ради України Ярослав Юрчишин, ведучий каналу М1 Андрій Чорновол, популярні блогери такі як Ledboy1, Орест Мурій, Тетяна Ніколенко, Ірина Симчич, Євген Бондаренко, співзасновник Мамахохотала Женя Янович, режисерка фільму «Віддана» Христина Сиволап, співзасновник та CEO у FFFACE.ME Дмитро Корнілов, співачка та акторка Карина Аввакумова та інші публічні лідери думок України.

Усі вони поділилися своїми історіями токсичних стосунків з Пакетиком та повідомили, що цьому настав кінець. Скріншоти за посиланням: https://cutt.ly/xQtCO4D

Нагадаємо, у червні Президент України підписав Закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України», який забороняє безоплатно розповсюджувати надтонкі, тонкі та оксорозкладні пластикові пакети. Цей закон вводиться в дію через 6 місяців з дня набрання ним чинності, крім окремих його положень. Тож заклади громадського харчування та компанії, що займаються роздрібною торгівлею, мають менше року на адаптацію до нових норм. 

«Україна серед 87 країн світу, що обмежили обіг пластикових пакетів на своїй території. Це перший невеликий, але важливий крок до чистого довкілля, без сміття. Водночас, закон — не вирок для зручності щоденних покупок. Вже сьогодні є багато альтернатив: біорозкладні, паперові пакети чи тканинні сумки. Такий щоденний мікровибір кожного на користь довкілля дозволить захистити наші екосистеми від засилля пластику, зменшить використання пластикових пакетів та водночас підвищить попит на ринку більш екологічних альтернатив», — зазначає Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

Пластикові пакетики накопичуються, забруднюючи планету сотні років, але розірвати це замкнене коло і стати частиною спільноти свідомих людей тепер можна за кілька хвилин у соцмережах.  

Пакетик Пластиковий має профілі у Facebook та Instagram, що створені як особиста сторінка людини. Щоб приєднатися до флешмобу, потрібно просто розірвати з ним стосунки через інструмент «життєві події» у Facebook або поставити на свою аватарку особливу рамку, яку можна знайти за словами «Розриваю стосунки з пакетиком». Також підтримати акцію можна в Instagram, зробивши публікації про це у профілі чи розповідях із позначкою Пакетика Пластикового. 

 

 

За темами