У Чорнобилі розпочали повний спектр дослідницьких робіт по збереженню легендарних об‘єктів зони відчуження

12 Серпня 2021, 21:22
Новини

За ініціативи Офісу Президента України, Міндовкілля спільно з Державним агентством з управління зоною відчуження вперше в історії України розпочинають інструментальні дослідження та проєктування низки легендарних об’єктів зони відчуження.

Про це повідомила радниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань розвитку зони відчуження, керівниця проєкту «Чорнобиль. Збереження» Лала Тарапакіна.

Йдеться про такі об’єкти:

Кафе «Прип’ять»;

Дах 16-типоверхівки;

Квартира Володимира Правика;

КПП «Дитятки»;

Чорнобиль-Хаб;

Гелікоптерний майданчик.

У Прип'яті відновлять кафе, автовокзал та 16-поверхову будівлю. Роботи розпочнуть вже у 2021 році. Спочатку планується провести інструментальні дослідження та проєктування будівель. А у 2022 році - будівельні та ремонтні роботи.

«У колись популярному кафе "Прип'ять" проведуть роботи з відновлення вітражів. А після ремонту будівлі, на даху 16-поверхівки обладнають оглядовий майданчик. У будинку також розмістять музей. Його облаштують у квартирі лейтенанта Володимира Правика. Він керував першою пожежною бригадою, що прибула на Чорнобильську атомну електростанцію після аварії. Ще одне завдання – підготувати проєкт реновації КПП "Дитятки", через який туристи в'їжджають до зони відчуження. Будівельні роботи заплановані на 2022 рік», - розповіла радниця Міністра.

Водночас планують відновити низку об'єктів у 2022 році. Серед них:

радіолокаційна станція "Дуга";

басейн Лазурний;

готель "Полісся".

За темами