Світовий банк допоможе Україні створити дієвий кліматичний фонд

13 Серпня 2021, 11:14
Новини Зміна клімату та озоновий шар

Про це Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський домовився під час онлайн-зустрічі з Регіональним директором Світового банку у справах країн Східної Європи (Білорусь, Молдова та Україна) Арупом Банерджі, Головою Світової Практики з питань захисту довкілля, природних ресурсів та блакитної економіки для Європи та Центральної Азії Ксенією Львовскі та Лідером програм з інфраструктури та сталого розвитку Світового банку в Білорусі, Молдові та Україні Бахером Ель-Хіфнаві.

«Світовий банк надійний партнер Міндовкілля у низці проєктів і ми сподіваємося на успішне їх продовження та розширення, особливо у створенні ефективного кліматичного фонду. Це нова фінансова інституція, яка співфінансуватиме через прозорі процедури програми з декарбонізації і модернізації. Для нас надважливо отримати такого надійного партнера у розвитку кліматичних фінансів, що акумулює досвід світових країн із створення та оптимальних алгоритмів роботи таких фондів», - зазначив Роман Абрамовський.

Міністр ознайомив представників Світового банку із кроками, які вже зроблені міністерством у контексті основних пріоритетів, пов’язаних зі зміною клімату - кліматична політика, розвиток лісової галузі, управління відходами та природно-заповідного фонду.

Перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Богдан Боруховський розповів про реформування лісової галузі та останні важливі рішення у цій сфері. 

Що зроблено?

 • запущена інвентаризація лісів;
 • запроваджений 100% продаж ділової деревини через відкриті аукціони; 
 • у першому читанні прийнято законопроєкт № 5650 про збереження самосійних лісів;
 • розробляється законопроєкт про залучення інвестицій у лісорозведення;
 • прийнята постанова щодо обмеження суцільних рубок в Карпатах;
 • розроблена та проходить погодження стратегія управління лісами до 2035 року. 
 • І це лише частина великої реформи, яка передбачає зміну системи управління лісовою галуззю.

«Світовий банк вітає успіхи України у кліматичній політиці та впровадженні сталого управління лісами. Ми раді констатувати, що той порядок денний, який наразі виконує України, є надзвичайно важливим. На сьогодні маємо ефективну та перспективну співпрацю та плануємо започатковувати нові проєкти, допомагати у законотворчих процесах експертною допомогою", - повідомила Ксенія Львовскі.

Вона зауважила, що для Світового банку важливо, аби у сфері захисту довкілля відбувалися зміни та реформи. Тоді вони надаватимуть технічну та консультативну допомогу, кредитні кошти. 

За її словами, напрямків співпраці може бути багато. Але наразі пріоритетні, де ми можемо ділитися досвідом – кліматичні фінанси, лісове господарство, управління відходами, запобігання промисловому забрудненню та розвиток біорізноманіття.

Результати зустрічі - домовленості про співпрацю:

 • у підготовці аналітичного звіту  про кліматичні цілі і розвиток економіки. Цей документ стане ґрунтовним дослідженням ефекту від впровадження кліматоохоронних заходів на економічний розвиток країн. Україна стала однією з 25 ключових країн, для яких підготують такий звіт. Наголосив на необхідності в українському звіті змоделювати створення якісних нових робочих місць;
 • у підготовці стратегії партнерства між Україною та Світовим банком, яка складатиметься із коротко- та довгострокових проектів на наступні 5 років. Для нас важливо, щоб пріоритетні напрямки екологічного порядку денного України знайшли своє відображення у цьому документі. Насамперед, це кліматична політика, реформа лісової галузі, управління відходами, розвиток природно-заповідного фонду та збереження біорізноманіття;
 •  у створенні Українського кліматичного фонду;
 • у проведенні технічних дискусій по низці законопроектів та продовженні спільної аналітичної та законотворчої роботи;
 • у розвитку та проведенні масштабної інституційної реформи лісового господарства. 
За темами