14 серпня - День Західного Бугу

14 Серпня 2021, 10:22
Новини Стале управління водними ресурсами

Поговоримо про річку Західний Буг?

Сьогодні це доречно, адже 14 серпня екологічна спільнота Львівщини вже третій рік поспіль відзначає День Західного Бугу.

З цієї нагоди, ми хочемо нагадати про важливість сталого управління водними ресурсами та розповісти декілька цікавих фактів про Західний Буг і його унікальність серед українських річок.

Чи знали ви, що Західний Буг:

  • природний кордон між Україною, Польщею та Білоруссю;
  • починається не маленьким джерельцем, а повноводним потоком;
  • єдина українська річка, яка несе свої води аж до Балтійського моря;
  • на кордоні з Республікою Білорусь заплава Західного Бугу меліорована і річка ще на початку ХІХ ст. з’єднана Дніпро-Бузьким каналом з р. Прип’ять.

А ще у басейні Західного Бугу розташовані унікальні Шацькі озера.

Для формування екологічної свідомості молоді з 2019 року Басейновим управлінням водних ресурсів Західного Бугу та Сяну проводиться творчий конкурс «Мальовничі річки Західного Бугу та Сяну». Цьогоріч до Дня Західного Бугу нагороди отримають 13 переможців конкурсу.

Які кроки зроблені для сталого управління водними ресурсами Західного Бугу?

  • триває робота над Планом управління річковим басейном Західного Бугу та Сяну;
  • з 2019 року воду у річках басейну Західного Бугу перевіряють за сучасними стандартами відповідно до Водної Рамкової Директиви ЄС.


Ми вітаємо водну й екологічну спільноту України із Днем Західного Бугу. Закликаємо усіх дбати про чистоту річки й оберігати її. Адже, ми усі разом працюємо на спільний результат – збереження первозданної унікальної природи для майбутніх поколінь.

За темами