Чорнобильська АЕС отримала ліцензію на промислову експлуатацію Нового безпечного конфайнмента

20 Серпня 2021, 14:41
Новини ЧАЕС та зона відчуження

20 серпня ДСП «Чорнобильська АЕС» отримало ліцензію на провадження діяльності з переробки, зберігання радіоактивних відходів, що існують та утворюються під час перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему.

Захід пройшов за участю першого заступника Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Богдана Боруховського, керівництва Державного агентства України з управління зоною відчуження і Державної інспекції з ядерного регулювання, представників Європейського банку реконструкції та розвитку та Представництва Європейської комісії.

Ця ліцензія забезпечить регулюючий контроль як поточної експлуатації комплексу, так і подальшого перетворення об’єкта «Укриття» на екологічну безпечну зону.

Цій події передував великий обсяг роботи фахівців ЧАЕС - усунення недоліків, проходження державної експертизи та перевірка документів. Рік роботи в умовах дослідно-промислової експлуатації довів професійність та здатність персоналу ЧАЕС виконувати роботи на таких складних об'єктах як НБК.

Наступні кроки - розробка проєкту та демонтаж нестабільних конструкцій об'єкта "Укриття" і створення відповідної інфраструктури для подальшого поводження з радіоактивними відходами. Термін експлуатації конфайнменту – 100 років і головне завдання України за цей час - перетворити ЧАЕС на екологічно безпечну систему.

«Новий безпечний конфайнмент, унікальний об’єкт як з технічної точки зору, так і з точки зору викликів не лише перед Україною, а й перед усім світом. Дякую нашим міжнародним партнерам, що допомогли збудувати найбільшу в світі мобільну металоконструкцію, та усім, хто був драйверами цього процесу. Однак, це лише початок, попереду багато роботи, аби перетворити Зону відчуження на екологічно безпечну систему», - зазначив Богдан Боруховський.

За темами