Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський візьме участь в урочистій церемонії передачі бельгійського науково-дослідного корабля Україні

Опубліковано: 10 Вересня 2021, 16:42
Події
Початок
13
Вересня
2021 року
14:30

13 вересня Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський візьме участь в урочистій церемонії передачі бельгійського науково-дослідного корабля Україні.

Захід відбудеться у рамках робочого візиту до Бельгії, м. Зебрюгге.

Коли: 13 вересня 2021 року.

Час: 14:30 – 16:00.

Місце: Військовий порт, Зебрюгге.

Науково-дослідний корабель «Бельгіка» був флагманом Бельгійського флоту. Наразі Королівство Бельгія безоплатно передає цей корабель Україні до Українського науково-дослідного інституту екології моря. Це дозволить Україні відновити дослідження Чорного та Азовського морів, які не проводилися останні 12 років. Більше того, передбачаються спільні українсько-бельгійські дослідження як в Північному, так і в Чорному морях.

Після урочистої передачі корабель вирушить в Україну та проведе проби донних відкладів та води у трьох морях: Північному, Середземному та Чорному. Ці проби проаналізують на вміст різних типів органічних забрудників, присутність мікропластику, а також на вміст розчиненому ДНК (за яким можна встановити біорізноманіття цих морів). Ці дані стануть унікальними з точку зору порівняння стану всіх трьох морів.

Дослідження пройдуть за підтримки проєкту «Європейський Союз заради посилення екологічного моніторингу Чорного моря» (EU4EMBLAS).