25 років святкує природний заповідник «Горгани»

12 Вересня 2021, 13:46
Новини Природно-заповідний фонд

А ви знали, що?

Це перший і єдиний заповідник на Прикарпатті. Тут царство гір зачаровує величчю і неприступністю вершин вкритих кам’яними розсипами-ґреготами, непрохідними хащами гірської сосни, таємничим світом лишайників, мохів, плаунів і папоротей. Не багато місць в Карпатах залишають недоторканими і безлюдними, такими, де дика природа може «почуватися безпечно» і розвиватися так вільно як в «Горганах».

У заповіднику розташована і одна з частин Світової природної спадщини ЮНЕСКО – букові праліси. Тут вони відзначаються унікальною пристосованістю до екстремальних умов середовища, адже клімат місцевості значно суворіший і вологіший, ніж на південних схилах Карпат.

В Ґорґанах зустрічається чимало рідкісних видів рослин: лілія лісова, лунарія оживаюча, гніздівка звичайна, міхурниця судетська, плавун-баранець тощо..А великі об’єми мертвої деревини є ключовою передумовою для існування великої кількості грибів-сапрофітів.

Тут також збереглися незаймані місця існування найуразливіших великих ссавців Карпат: ведмедя, вовка, рисі та оленя благородного.

За темами