Безбар’єрність у нацпарках: ще три нові еко-стежки для людей з інвалідністю

20 Вересня 2021, 14:52
Новини Природно-заповідний фонд Забезпечення прав і свобод осіб з інвалідністю

Міндовкілля продовжує створювати комфортні умови для кожного громадянина при відвідуванні заповідних територій України. У двох нацпарках та одному заповіднику відкрили нові еко-освітні стежки з використанням інтерактивних методів та інфраструктурою для осіб з інвалідністю. Створення  таких еко-маршрутів передбачено Планом пріоритетних дій Уряду на 2021 рік.

Так, у Карпатському біосферному заповіднику облаштували еколого-пізнавальну стежку для людей з інклюзивними потребами «Долина нарцисів» поблизу міста Хуст. Вона проходить асфальтованою дорогою, що робить її доступною для осіб, що пересуваються на інвалідних візках. За складністю маршрут кваліфікується як простий. Тривалість мандрівки складає близько 1,5 години.  Екостежка починається біля будівлі еколого-освітнього центру «Музей нарцису». На маршруті облаштовані 8 місць відпочинку (лавки, альтанка) та три оглядові майданчики з урахуванням осіб з обмеженими можливостями. Вони обладнані дерев’яними поручнями. Вхід передбачає безперешкодний доступ для інвалідних візків та осіб з вадами зору. На початку маршруту встановлені аншлаги з інформацією про заповідник та його масив «Долина нарцисів». А вздовж маршруту розміщені інформаційні стенди та інтерактивні макети. Висота розміщення інформаційних поверхонь не перевищує 1 м, що робить їх зручними.

Біля офісу Національного природного парку «Дністровський каньйон» у місті Заліщики створили стежку «Заліщицький парк». Встановлено 5 інформаційних стендів з QR кодами для озвучення основної та додаткової інформації, викладеної на стендах. Алеї стежки асфальтовані та зручні для пересування людям на інвалідних візках. На стендах викладено інформацію про рослини, історичні споруди, шосейний міст (з’єднує Галичину і Буковину) та об’єкти на протилежному буковинському правому березі Дністра.

Ще одну стежку облаштували у Національному природному парку «Білобережжя Святослава». На маршруті «Суворівський» встановлено 10 дощатих стежок-переходів від місць причалювання в акваторії Дніпровсько-Бузького лиману до пляжної зони Чорноморського узбережжя. Ці переходи є зручними для пересування осіб з інвалідністю на візках по території пляжної зони. Адже унеможливлюють провалювання коліс в пісок. Вони виготовлені з використанням екологічних технологій і матеріалів та прокладені в місцях найбільш зручного перетину Кінбурнської коси від причальної до пляжної зони. На цьому ж маршруті «Суворівський» обладнано заїзд в море дощатою стежкою. Тут  є інформаційні аншлаги та вказівники руху до дощатих переходів. Також на еколого-освітніх стежках «Дубовий гайок», «Орхідне поле» та «Розливи» встановили інформаційні стенди, вказівники руху та лавки, що пристосовані для осіб з інвалідністю. 

 

Нагадаємо, що Уряд схвалив Національну стратегію із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року та затвердив План заходів на наступні півтора роки.

Ініціатором розробки Нацстратегії безбар‘єрності виступила перша леді України Олена Зеленська.

Над створенням такого Плану працювали 15 міністерств, 47 громадських організацій та аналітичних центрів. Наразі розпочинається його повномасштабне втілення. Мета - усунути бар’єри у різних сферах суспільного життя до 2030 року, аби Україна стала комфортною для кожного громадянина.

За темами