Україна та Австралія обговорили співпрацю у сфері захисту довкілля

1 Жовтня 2021, 21:01
Новини Міжнародна діяльність Стале управління водними ресурсами Зміна клімату та озоновий шар

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський провів зустріч з Послом Австралії в Україні Брюсом Кевіном Джеффрі Едвардсом, щоб обговорити підготовку наших країн до COP26 та інші надважливі питання у сфері захисту довкілля. Серед яких:

  • кліматичні цілі країн, визначені в оновлених національно визначених внесках до Паризької угоди;
  • плани заходів України та Австралії з реалізації НВВ2 до Паризької угоди;
  • створення Українського кліматичного фонду та запуск МЗВ;
  • створення морських природоохоронних районів в Антарктиці.

“Україна підтримує створення морського природоохоронного району у Східній Антарктиці. Однак, це лише один з аспектів зі збереження цих екосистем. Ми маємо спільно втілювати заходи для запобігання кліматичним змінам. Адже вони впливають на екосистеми Антарктики не менше, ніж промисловий вилов у морських водах чи будь-яка інша діяльність людини, - повідомив Роман Абрамовський. - Увесь світ має сконцентруватися над розробкою нових технологій, які допоможуть людству досягти кліматичної нейтральності до 2060 року”.  

За словами Романа Абрамовського, у цьому контексті важливо, що Україна вже ухвалила оновлений Національно визначений внесок до Паризької угоди із задекларованими у ньому цілями – до 2030 року скоротити викиди парникових газів до рівня 35 % порівняно з 1990 роком. Це підтверджує прагнення України рухатися євроінтеграційним курсом та досягти вуглецевої нейтральності до 2060 року.

Серед іншого Роман Абрамовський розповів про подальші кроки України з реалізації цілей НВВ2 до Паризької угоди, процес створення Українського кліматичного фонду, шляхи та обсяги фінансування реалізації кліматичних цілей України у різних секторах економіки та повідомив про цілі України на СОР 26. Серед них:

  • захист своїх національних інтересів та представлення Україною розрахунків викидів парникових газів по Автономній Республіці Крим та тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях;
  • доступ до глобального кліматичного фінансування для реалізації цілей НВВ2;
  • презентація української системи МЗВ, яка вже розпочала свою роботу та є першим кроком до запуску системи торгівлі викидами парникових газів - економічного інструменту стимулювання скорочення викидів.

Посол Австралії Брюс Кевін Джеффрі Едвардс у свою чергу привітав Україну з приводу приєднання до співініціаторів створення морських природоохоронних районів Антарктиці та висловив сподівання, що Австралія і Україна продовжать спільну роботу у цьому напрямку. 

З приводу підготовки до СОР 26, пан Брюс Кевін Джеффрі Едвардс зазначив, що Австралія готова співпрацювати з Україною у сфері впровадження основних положень Паризької угоди та розробки нових методів та технологій для зниження викидів парникових газів.

За темами