Науково-дослідне судно «Бельгіка» під Українським Прапором вирушило до Одеси

1 Жовтня 2021, 14:02
Новини Стале управління водними ресурсами

1 жовтня 2021 року свою мандрівку в 8,600 км із Зебрюгге, Бельгія, до Одеси розпочало науково-дослідне судно «Бельгіка». Нагадуємо, що це судно передано Україні (а саме Українському науковому центру екології моря) Королівством Бельгії на підтримку екологічного моніторингу Чорного моря. Це стало можливим завдяки укладеному Меморандуму про взаєморозуміння, укладеному між Бельгійським Федеральним офісом науки і політики, Королівським Бельгійським інститутом природничих наук та Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України у липні цього року.

На судні зараз працює український екіпаж, а також українські та міжнародні науковці. Протягом всієї подорожі науковці оцінять наявність плавучого сміття, відберуть проби морської води і донних відкладів для унікального скринінгу на присутність десятків тисяч речовин – забрудників та мікропластику, виділять ДНК з довкілля задля оцінки біорізноманіття та аналізу поширення генів антибіотикорезистентності у морських мікроорганізмів. Цю амбіційну наукову програму під назвою «Моніторинг трьох європейських морів» (Північного, Середземного та Чорного), а також трансфер судна організовує і фінансує проект ЄС – ПРООН «Європейський Союз задля удосконалення екологічного моніторингу Чорного моря» (EU4EMBLAS) за наукової підтримки Спільного дослідницького центру ЄС та УкрНЦЕМ.

Очікується, що судно дістанеться Одеси напередодні Дня Чорного моря і буде найкращим подарунком до цього дня!

По його прибутті буде організована презентація судна і команди, а також розпочнеться процес перейменування судна та підготовки до виходу у перший рейс.

Побажаємо нашому кораблю сприятливих погодних умов і успіхів в амбіційній програмі досліджень!

За темами